Muzeum w Kętach zaprasza na jedną z najciekawszych lekcji historii

_dsc0944_1Muzeum zaprasza młodzież na jedną z najciekawszych lekcji historii, jaką można przeżyć. Nasze muzeum, jako pierwsze w Polsce, prezentuje niezwykle ciekawą wystawę „ Polski według komiksu” dotyczącą historii Polski od pradziejów do czasów współczesnych. Wszystko to zilustrowane fragmentami komiksów najlepszych polskich rysowników, wycinkami z prasy, fragmentami kronik. Autorem wystawy jest Pan Wojciech Łowicki, muzealnik, współpracownik wielu autorów komiksów, główny kurator wystaw komiksu, m. in. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (największej tego typu imprezie w Europie Środkowo – Wschodniej). Za swoją działalność wystawienniczą nagrodzony przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wystawa ma swoją premierę, jednak w tym roku jest już zarezerwowana do czterech innych muzeów, gdyż nie tylko jest lekcją historii, ale i ukazuje komiks jako działalność w ramach sztuk plastycznych.

Wystawa w całości jest bezpłatna.

Więcej informacji, jak i galerię zdjęć można oglądać na naszej stronie www.muzeum.kety.pl

Wystawa będzie czynna do 16 marca 2014 r. w godzinach otwarcia muzeum, również w niedziele od godz. 13.00 do 17.00.

Źródło:
Muzeum

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*