Mistrzostwa Powiatu w strzelaniu w Koperniku

zawody strzeleckieW minionym tygodniu na strzelnicy sportowej PZ nr 10 Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Kętach, już po raz czternasty przeprowadzono zawody w strzelaniu z karabinka pneumatycznego o Puchar Starosty Oświęcimskiego.

W zawodach wzięły udział czteroosobowe  reprezentacje siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oświęcimskiego. Zawody były okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz integracji młodzieży z różnych typów szkół podczas sportowej rywalizacji.

Najlepszymi okazały się w tym roku drużyny z Oświęcimia:

1.PZ nr 1 Szkół Ogólnokształcących
2.PZ nr Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
.PZ nr 5 Szkół Budowlanych

             Gospodarze zajęli miejsce  piąte.

Najlepszym strzelcem zawodów okazała się  Eliza Karkoszka z PZ nr 5 jej wynik to 144pkt. tuż za nią uplasowały się Katarzyna Boba z    PZ nr  1 i Magdalena Maroszek z PZ nr wśród chłopców triumfowali: Maciej Śliwiński z PZ nr1 oraz Rafał Matuszyk i Mateusz Wiśniewski obaj  z PZ nr 3

Za miejsca 1-3 w  klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe wręczyła zwycięzcom pani Aneta Jekiełek ,dyrektor PZ nr 10 Szkół Mechaniczno- Elektrycznych  w Kętach,   puchary i nagrody ufundowało Powiatowe w Oświęcimiu. Puchar dla najlepszego strzelca zawodów ufundowała firma „Toczek „ z Kęt.

Obsługą i stroną techniczną zawodów jak co roku zajęli się uczniowie  PZ nr 10 pod kierunkiem pani Iwony Blachy oraz sekcja strzelecka „Muszkiet” z  panią Haliną Smolarską.

Dziękujemy  przybyłym gościom za poświęcony nam czas, opiekunom drużyn za współpracę i zawodnikom za wspaniałą atmosferę .Zapraszamy za rok.

zawody strzeleckie

Źródło: PZ Nr 10

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*