Mieszkaniec Łęk znęcał się nad ojcem, włamywał się, kradł i znieważał policjantów

nowe_logo_policjaW dniu 20 stycznia 2014 roku 26 – letni mieszkaniec Łęk wprost z policyjnej celi trafił do aresztu, i jest podejrzany o znęcanie, kradzież, włamanie oraz i naruszenie nietykalności policjantów.

Do zatrzymania 26 – latka doszło wieczorem 18 stycznia 2014 roku kiedy z Komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z domów jednorodzinnych w Łękach. Natychmiast udali się na miejsce gdzie ustalili, że mężczyzna pobił swojego  0 – letniego ojca. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, natomiast sprawca trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

_KPP Oświęcim zatrzymany (2)

W trakcie kilkunastu godzin zebrali obszerne materiały świadczące o tym, że w trakcie dwóch miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego mężczyzna dopuścił się kilku poważnych przestępstw.

Zajmując się najpoważniejszym przestępstwem, którego dopuścił się na członku rodziny ustalili, że zachowanie 26 – latka wobec ojca to nie jednokrotne pobicie,  a ciąg czynów składających się na przestępstwo znęcania.

Dodatkowo funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna stoi za przestępstwami przeciwko mieniu tj. kradzieżą torby z dokumentami oraz pieniędzmi z pomieszczeń biurowych jednej z palcówek oświatowych w Osieku, której dokonał w grudniu ubr., oraz włamaniem do budynku stacji paliw LPG w Grojcu skąd skradł kasę fiskalną z kilkudziesięcioma złotymi, której dokonał w połowie stycznia br. 26 – latek będzie również odpowiadał za i naruszenie nietykalności interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Za swoje czyny poniesie surowszą karę, gdyż dokonał ich w warunkach recydywy.

W dniu 20 stycznia 2014 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu oraz oświęcimskiej komendy Policji, wobec 26 – latka Sąd Rejonowy w Oświęcimiu wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym, do którego trafił jeszcze tego samego dnia.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*