Mieszkaniec Kęt sprawcą dużego pożaru w Andrychowie

nowe_logo_policjaW dniu 22 marca 2014 r. ok godz. 16:20 dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony przez CPR o zaistniałym pożarze, w rejonie starej cegielni przy ul. Lenartowicza w Andrychowie. Dyżurny jednostki uzyskał również informację, iż jeden z mieszkańców Andrychowa widział sprawcę podpalenia i nadal go obserwuje. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny wskazanego przez świadka zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był w stanie upojenia alkoholowego mając  2,40 promila.

Obywatelska postawa świadka zdarzenia pozwoliła na sprawcy pożaru, który swoim działaniem spowodował pożar realnie zagrażający życiu i mieniu mieszkańców pobliskich domów.

Spaleniu uległo ok. 5 ha traw, szuwarów, nieużytków, porzuconych śmieci. W akcji brało udział 25 zastępów Straży Pożarnej z jednostek z Andrychowa, Wieprza, Wadowic i Ochotniczych Straży Pożarnych z pobliskich odległości. Ogniem zagrożone były ogródki działkowe na, których znajdowały się altanki, skład budowlany, kilkanaście budynków mieszkalnych przy ul. Krakowskiej, pasieka pszczelarska oraz las od strony ul. Granicznej.

Sprawca 32-letni mieszkaniec Kęt, bezrobotny, trudniący się pracą dorywczą nie był uprzednio karany. Złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W dniu dzisiejszym zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Źródło:
KPP Wadowice

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*