Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego nadal nielegalnie wypalają trawy

Wypalanie_trawPomimo rozpowszechnionej akcji „STOP wypalaniu traw” nadal w znacznych ilościach notujemy interwencje związane z tymi pożarami. Do dnia dzisiejszego zanotowano 1 pożarów traw (od marca 2014 r. kiedy to wystosowano apel o zaprzestanie wypalania traw prowadzono 72 zdarzenia). Stanowi to prawie 72 % wszystkich pożarów z ogólnej liczby 224 pożarów w 2014 r. Wszystkich interwencji w bieżącym roku zanotowano 409, w tym 224 pożary, miejscowych zagrożeń oraz 20 alarmów fałszywych. Zauważalny jest wzrost ilości zdarzeń w porównaniu do poprzedniego roku o: 144 pożary oraz 33 miejscowe zagrożenia, liczba alarmów fałszywych na tym samym poziomie.

Tylko w dniach od piątku tj. 2 2014 r. odnotowano 20 pożarów traw. Zdarzenia to dotyczyły głównie gminy Brzeszcze (9 pożarów) oraz miasta Oświęcim (8 zdarzeń) i po jednym pożarze w gminie Kety, Przeciszów i Zator. W pożarach tych uczestniczyło 26 samochodów gaśniczych.  Dlatego ponawiamy apel w sprawie WYPALANIA TRAW. Najwyższy czas zakończyć tą niechlubną tradycję i rozrywkę. Panujące warunki atmosferyczne nie mogą być zachętą do kolejnych podpaleń.

Źródło:
PSP Oświęcim | kpt. Zbigniew Jekiełek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*