Mieszkający w Kanadzie Pan Adrian szuka swoich przodków pochodzących z Nowej Wsi

Zwrócił się do nas mieszkający w Kanadzie polskiego pochodzenia Pan Adrian, który szuka informacji o swoich przodkach. Poniżej przekazujemy treść jego wiadomości z prośbą o pomoc w odnalezieniu o nich jakichkolwiek wiadomości; może ktoś z naszych Czytelników wie cokolwiek o tych przodkach? Pan Adrian nie mówi po polsku, ale postarał się przetłumaczyć treść wiadomości do Was, drodzy Czytelnicy. Podajemy też e-mail, na który Pan Adrian prosi o kontakt, gdyby ktoś chciał skontaktować się z Panem Adrianem.

Cytat wiadomości:

„Mam nadzieję, że gmina w Nowej Wsi może mieć o moim dziadku, Janie Ignacym Nagliku z Nowej Wsi k. Kęt, urodzonym w 1901 roku. Nie udało nam się wiele dowiedzieć, bo zmarł 50 lat temu. Nie mówię po polsku, więc przepraszam za błędy.

Poniżej załączam zdjęcie mojego dziadka Jana Ignacego Naglika. Do 1930 r. Mieszkał w gospodarstwie rodziców koło Nowej Wsi i służył w wojsku. Mógł mieć żonę, Filomenę. W 1930 roku przeniósł się do Toronto w Kanadzie.

Mój dziadek miał wuja Stanisława Jakuba Naglika, który w 1903 r. Przeprowadził się do Detroit w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych i osiadł w Hamtramck w Detroit. Jego wujek Stanisław poślubił Annę Klyczek w Detroit.

Czy możesz udostępnić to na swoim Facebooku lub stronie internetowej i dać mi znać, jeśli się czegoś dowiesz.

Z podziękowaniami,

Adrian

Mieszkam w Kanadzie, ale jestem polskiego pochodzenia i szukam informacji o swoim dziadku, Janie Ignacym Nagliku, rolniku z Nowej Wsi w Kętach. Zmarł w 1970 roku, a informacji o nim nie możemy znaleźć od ponad 50 lat. 

Nie mówię po polsku, więc przepraszam za błędy.

Następną osobą urodzoną w Polsce jest mój przodek. Podaję wszystkie dane, które o nim posiadam.

imię i nazwisko: Jan Ignacy Naglik

Data urodzenia (przybliżona): 20 października 1901

miejsce urodzenia: Nowa Wieś, Kęty

data wyjazdu: 1930 r

religia: rzymskokatolicka

Mam też o ojcu Jana Naglika, ale nie są to pewne:

imię i nazwisko ojca: Ignacy Naglik

data urodzenia ojca (przybliżona): marzec 1878

miejsce urodzenia ojca: Kańczuga, Nowa

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Jeśli znasz osoby o tym samym imieniu lub ich krewnych, przekaż im ten e-mail, jeśli mogą pomóc, a następnie mogą się ze mną skontaktować.”

e-mail:

jewell@hushmail.com

lub prosimy o kontakt z redakcją portalu – e-mail podany w zakładce Kontakt w menu u góry strony. 

Wszelkie przekażemy Panu Adrianowi bezpośrednio.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*