„Miejsce, w którym żyję…”, czyli o Konkursie wiedzy o Mieście i Gminie Kęty w „Dąbrowskiej”

8W poniedziałek 4 marca 2013 r. w Powiatowym Zespole nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach odbył się etap międzyszkolny Konkursu o Mieście i Gminie „Miejsce, w którym żyję…”. został zorganizowany przez naszą szkołę przy współudziale instytucji współpracujących ze szkołą. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Gminy Kęty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży co, mamy nadzieję, przyczyni się do realizacji jego głównego celu: poszerzenia wiedzy na temat naszej Gminy oraz pogłębienia poczucia tożsamości z miejscem, w którym wszyscy żyjemy.

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowaliśmy do uczniów gimnazjów znajdujących się na terenie Gminy Kęty. Warto zaznaczyć, że swoich przedstawicieli zgłosiły wszystkie szkoły (w sumie osiem placówek). Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy: W pierwszym – szkolnym, młodzież rozwiązywała test pytań zamkniętych. Drugi składał się z dwóch części: „wiedzowej” i „konkurs prezentacji”.

Konkurs ten wpisuje się w szereg działań naszej szkoły na rzecz społeczności lokalnej. Inicjatywy podejmowane przez „Dąbrowską” i aktywna obecność szkoły w środowisku zostały docenione w przeprowadzonej w lutym tego roku przez Kuratorium Oświaty ewaluacji zewnętrznej. Szkoła otrzymała najwyższą ocenę: „A”, tym samym nasza stała się palcówką „dobrych praktyk”.

Ocena ta cieszy nas tym bardziej, że przyznawana jest ona bardzo rzadko, jedynie w przypadku szkół wyróżniających się w szczególny sposób.

Dyrekcja PZ nr 9

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*