Między rycerzami a zbójnikami…

W dniu 21 października 2012 r. Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego zaprasza w godz. 13.00-16.00 na bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych muzeum. O godz. 16.00 w sali wystaw czasowych (piętro) odbędzie się prezentacja gry planszowej „Wśród zbójników i rycerzy Księstw Oświęcimskiego i Zatorskiego” przygotowana przez pracowników Muzeum Miejskiego w Wadowicach (Pana Marcina Witkowskiego) przy współpracy z Muzeum i Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Osadzona jest ona w realiach XV- wiecznych Księstw Oświęcimskiego i Zatorskiego. Gracze (2 – 4 osób, w wieku 8 i więcej lat) wcielają się w postacie krakowskich kupców, którzy wyruszają w podróż handlową, wiodącą od Oświęcimia przez terytoria obu księstw (miasta – Kęty, Wadowice, Zator, komory celne, folwarki – w sumie 35 różnych miejscowości i majątków książęcych, rycerskich i klasztornych). Gra zawiera elementy gry przygodowej i ekonomicznej. Gra nie jest skomplikowana, a rozgrywka trwa ok. 40-50 min. Stylizowany na staropolski język oraz ikonografia zwiększa atrakcyjność gry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*