Miasteczko Plaży Open nabrało kształtów

miasteczko (7)Od wczoraj tereny rekreacyjne położone tuż przy hali sportowej kęckiego OSiR-u zdecydowanie nie przypominają już siebie. Na trawiastym przesmyku oddzielającym halę od basenu powstała bowiem… piaszczysta plaża do gry w siatkówkę (przesypanych zostało tu 37 ton piasku!), trybuny, które pomieszczą nawet 400 kibiców i specjalne siatkarskie miasteczko pełne flag, banerów i innych niezbędnych elementów plażowej infrastruktury.

Na miejscu praca wprost pali się w rękach organizatorów i wolontariuszy, gdyż do pierwszych rozgrywek plażówki – meczów Młodej Plaży Open – zostało już niewiele czasu. Zawodnicy do lat 18 wkroczą na boisko jutro o godz. 9:00. Po nich, o godz. 13:15, na piasku zagrają drużyny kobiet. Z kolei zespoły mężczyzn rywalizację rozpoczną w piątek o godz. 9:00.

Siatkarskie święto potrwa do niedzieli, kiedy rozegrane zostaną finały zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Spotkania te na żywo przetransmituje TVP Sport.

Nie będzie to jednak ostateczne pożegnanie kęczan z piłką plażową. Boisko pozostanie do dyspozycji wszystkich miłośników „siatki” do końca sezonu letnio-jesiennego. Później piasek zostanie wykorzystany przez spółki np. podczas inwestycji budowlanych.

Lokalnym patronem medialnym wydarzenia jest portal „ w gminie Kęty”.

Źródło:
Barbara Kuźma / fot. greg

PROGRAM IMPREZY:

indeks

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Sportowe, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*