Mecz Niwa Nowa Wieś – Borek Kraków dnia 29 marca 2014 r.

8dadca0735c184654d24c0373fa14ce1fd6c4d2bNiwa Nowa Wieś w dwóch dotychczasowych meczach wiosny jeszcze nie przegrała, zdobywając cenne cztery punkty. W najbliższą sobotę będzie doskonała okazja aby podtrzymać tą passę, bowiem do Nowej Wsi przyjedzie Borek Kraków, czyli czerwona latarnia IV ligi.

Krakowianie okupują ostatnią lokatę w IV lidze krakowsko-wadowickiej z zaledwie dwunastoma punktami na koncie. Po trzy zwycięstwa i remisy, a także jedenaście porażek marnie wyglądają na tle pozostałych drużyn tym bardziej, że ekipa prowadzona obecnie przez Jacka Piszczka legitymuje się najsłabszym atakiem w czwartej lidze. Krakowianie zdobyli do tej pory zaledwie dwanaście goli. Jakby było tego mało, wraz z drużyną Zieleńczanki Zielonki, która plasuje się bezpośrednio przed nimi mają najwięcej straconych bramek, bo aż 32.

W sytuacji drużyny z ulicy Żywieckiej każdy punkt jest na wagę złota, jednak o ich zdobywanie w rundzie wiosennej będzie bardzo trudno. Wszystko za sprawą zmian jakie nastąpiły w Borku podczas przerwy zimowej.

Z drużyny odeszli piłkarze, którzy stanowili o sile ataku, czyli m.in. mający za sobą grę na ekstraklasowych boiskach w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Korony Kielce Piotr Bagnicki (Skawinka) czy też Józef Mazela (Świt Krzeszowice). Ponadto szeregi krakowskiego klubu opuścili Jarosław Jatczak i Jerzy Anton (obaj Moglilany).

Wyżej wymienionych zawodników mają zastąpić młodzi wychowankowie Borku, którzy wrócili z wypożyczeń z A-klasowej Victorii Kraków: Piotr Garycki, Marcin Grzesiak, Wojciech Piwowarczyk i Maciej Zając.

Borku Jacek Piszczek najlepiej zobrazował sytuację w krakowskim klubie słowami (cytat za www.ksborek.pl):
– „Budujemy zespół na przyszłość. Jeśli się utrzymamy, to świetnie. Ale jeśli się to nie uda, będziemy starali się wrócić za rok, gdy drużyna okrzepnie”.

Pierwsze dwa spotkania w rundzie wiosennej zakończyły się totalną klapą dla drużyny z Krakowa. Piłkarze Borku przegrali dwukrotnie na własnym terenie, nie zdobywając nawet bramki. Najpierw krakowianie ulegli rezerwom ekstraklasowej Cracovii aż 0:4, natomiast w ubiegły weekend przegrali z Wiślanami Jaśkowice 0:2.

Jesienią na stadionie w Krakowie gospodarze przegrali z Niwą Nowa Wieś 1:2. Wówczas na gole Mariusza Piskorka i Przemysława Dudzica honorowym trafieniem z rzutu karnego odpowiedział Jarosław Jatczak.

8dadca0735c184654d24c0373fa14ce1fd6c4d2b

18. IV ligi krakowsko-wadowickiej
Niwa Nowa Wieś – Borek
29 marca 2014 r. (sobota), godz. 15:30
Stadion w Nowej Wsi, ul. Św. Floriana 68

Źródło:
Niwa Nowa Wieś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*