’Mayday’ – spektakl komediowy w wykonaniu artystów Teatru Bagatela w Krakowie

mayday_kraków27 kwietnia roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim zostanie zaprezentowany, przez artystów Teatru w Krakowie, spektakl komediowy w reżyserii Wojciecha Pokory, pt. „Mayday”. Spektakl od dziewiętnastu lat gości na krakowskiej scenie ciesząc się niebywałą popularnością wśród widzów (ponad 1250 spektakli) rozśmieszając do łez i bawiąc swym szalonym humorem.

„Mayday” Raya Conneya – autora najbardziej kasowych i z pewnością najśmieszniejszych fars, jakie powstały na Wyspach Brytyjskich w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły teatry zachodniej europy i Broadwayu – to jedna z najlepszych komedii na świecie, pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności i zwrotów akcji. To londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że „Mayday” od wielu bawi i rozśmiesza do łez.

tekst: Ray Conney

tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

reżyseria: Wojciech Pokora

scenografia: Joanna Shoe

wykonawcy: Barbara Smith – Alina Kamińska, Mary Smith – Katarzyna Litwin, John Smith – Krzysztof Bochenek, John Smith/Stanley Gardner – Łukasz Żurek, Stanley Gardner/Bobby Franklin – Maciej Słota, Bobby Franklin – Przemysław Redkowski, inspektor Troughton – Bogdan Grzybowicz, inspektor Portenhouse – Tadeusz Wieczorek/Adam Szarek, reporter – Małgorzata Piskorz/Anna Rokita

czas: 135 minut z przerwą

bilety: 60zł (parter), 50zł (balkon)

mayday_kraków

Źródło:
Oświęcimskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*