Małopolskie Kino Letnie w Kętach

_DSC_8681Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia 2015 r., odbędzie się kolejna impreza z cyklu Małopolskie Kino Letnie. Tym razem objazdowe kino odwiedzi Kęty. Na Stadionie Sportowym Hejnał Kęty stanie olbrzymi ekran, gdzie mieszkańcy i wczasowicze tradycyjnie już obejrzą dwa filmy z gatunku kina familijnego i komediowego. Początek o godz. 15:00.

Oprócz pokazów filmowych Małopolskie Kino Letnie  proponuje liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, quiz wiedzy o Małopolsce oraz fotobudkę, gdzie każdy może zrobić sobie zabawne pamiątkowe. Wszyscy otrzymują też zdrową przekąskę i popcorn.

Podczas Małopolskiego Kina Letniego prowadzony jest również konkurs na najciekawsze selfie. Zasada jest prosta – wystarczy zrobić zdjęcie, wrzucić na instagrama z #jamalopolska i wygrać leżak Małopolskiego Kina Letniego. Kolejny zwycięzca został już wyłoniony, a na swoich nowych właścicieli czekają kolejne trzy leżaki.

Małopolskie Kino letnie w okresie wakacyjnym odbyło się już Skawinie, Gródku nad Dunajcem oraz Suchej Beskidzkiej, a odwiedzi jeszcze:

05.09.2015 – Miechów w powiecie miechowski
12.09.2015 – Cieżkowice w powiecie tarnowskim

Małopolskie Kino Letnie to element kampanii Województwa Małopolskiego pod hasłem „Ja Małopolska”. Pierwsze projekcje w ramach Małopolskiego Kina Letniego ruszyły 8 sierpnia w Skawinie i przez sześć kolejnych weekendów kino odwiedza powiaty, które zwyciężyły w konkursie internetowym ogłoszonym na stronie www.jamalopolska.pl. Mieszkańcy Małopolski zdobywali punkty w konkursie udowadniając, że zamieszkane przez nich miejsce w Małopolsce jest najlepsze.

Trzeci z kolei pokaz filmów na świeżym powietrzu odbył się w zamkowej scenerii na dziedzińcu Zamku Suskiego w Suchej Beskidzkiej. Spotkanie, podczas którego nie zabrakło gier, zabaw oraz konkursów dla dzieci i dorosłych, otworzył marszałek Małopolski Marek Sowa. Uczestnicy imprezy mieli możliwość m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych, własnoręcznie wykonać własne korale małopolskie a także sprawdzić swoją wiedzę o regionie w interaktywnym quizie, w którym nagrodą jest tablet. Punktualnie o 20:30 ruszyły projekcje filmowe. Widzowie zobaczyli film familijny „Czarownica” oraz polską komedię „Ile waży koń trojański”.

Źródło:
Biuro prasowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*