Małopolski sukces – dwa odcinki S7 na ministerialnej liście

województwo_malopolskiePrzed 2015 r. rozpocznie się rozbudowa drogi S7 na odcinku Lubień – Rabka oraz budowa drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa. Potwierdził to minister Sławomir Nowak. Ministrów zatwierdziła zmiany, które zostaną wprowadzone do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata -2015. Na liście dróg ekspresowych, których budowa rozpocznie się przed 2015 r., znalazły się dwie małopolskie inwestycje – odcinek drogi S7 między Rabką a Lubniem oraz drugi odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa między Rybitwami a Igołomską.

To nasz wielki sukces – komentuje marszałek Małopolski Marek Sowa. – Walczyliśmy o te inwestycje od miesięcy, są one kluczowe dla rozwoju gospodarczego województwa. Wszyscy wiemy, że budowa wschodniej obwodnicy Krakowa to szansa na odciążenie miasta od ruchu tranzytowego. A odcinek między Rabką i Lubniem zapewni spójność komunikacyjną na linii północ – południe. To był nasz wspólny cel i choć jeszcze wczoraj krytykowano nas za mało skuteczny lobbing w Warszawie, to myślę, że dzisiaj nawet koledzy z opozycji powinni się cieszyć z naszego sukcesu dodaje marszałek.

Decyzją ministerstwa na wschodnią obwodnicę Krakowa zostanie przeznaczonych 800 mln zł a na odcinek między Rabką i Lubniem 3,5 mld zł. Na liście zatwierdzonej przez ministerstwo znalazło się ok. 700 km dróg ekspresowych w całej Polsce, które będą realizowane przy pomocy funduszy europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zobacz także:

Ponad 700 km nowych dróg ekspresowych – Rada Ministrów przyjęła załącznik nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015

Źródło:
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej | Województwo Małopolskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*