Małopolski sukces – dwa odcinki S7 na ministerialnej liście

województwo_malopolskiePrzed 2015 r. rozpocznie się rozbudowa na odcinku oraz budowa drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa. Potwierdził to minister Sławomir Nowak. Rada Ministrów zatwierdziła zmiany, które zostaną wprowadzone do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Na liście dróg ekspresowych, których budowa rozpocznie się przed 2015 r., znalazły się dwie małopolskie – odcinek drogi S7 między Rabką a Lubniem oraz drugi odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa między Rybitwami a Igołomską.

To nasz wielki sukces – komentuje marszałek Małopolski Marek Sowa. – Walczyliśmy o te inwestycje od miesięcy, są one kluczowe dla rozwoju gospodarczego województwa. Wszyscy wiemy, że budowa wschodniej obwodnicy Krakowa to szansa na odciążenie miasta od ruchu tranzytowego. A odcinek między Rabką i Lubniem zapewni spójność komunikacyjną na linii północ – południe. To był nasz wspólny cel i choć jeszcze wczoraj krytykowano nas za mało skuteczny lobbing w Warszawie, to myślę, że dzisiaj nawet koledzy z opozycji powinni się cieszyć z naszego sukcesu dodaje marszałek.

Decyzją ministerstwa na wschodnią obwodnicę Krakowa zostanie przeznaczonych 800 mln zł a na odcinek między Rabką i Lubniem 3,5 mld zł. Na liście zatwierdzonej przez ministerstwo znalazło się ok. 700 km dróg ekspresowych w całej Polsce, które będą realizowane przy pomocy funduszy europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zobacz także:

Ponad 700 km nowych dróg ekspresowych – Rada Ministrów przyjęła załącznik nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015

Źródło:
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej | Województwo Małopolskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*