Małopolska Policja wzbogacona o urządzenia i sprzęt warty ćwierć miliona złotych

Małopolska Policja wzbogaciła się o urządzenia i sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa, który dzisiaj został przekazany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Urządzenia służące do wstępnego wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych o wartości 250 tys. złotych trafiły do małopolskich policjantów.

Uroczyste przekazanie tego sprzętu przez pana Wojciecha Kozaka, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego na ręce Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego odbyło się dzisiaj (8 listopada 2012 r.) w siedzibie KWP w Krakowie.

Przekazany sprzęt w postaci narkotestów, ustników do urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, oraz odczynniki techniki kryminalistycznej do wstępnej identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych w znaczący sposób przyczynią się do podniesienia jakości pracy Małopolskiej Policji.

Nie jest to tego typu darowizna na rzecz Policji.

Ścisła współpraca pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a małopolską Policją oraz wspólna dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa w regionie przyniosły wymierne efekty.

W 2011 r. zakupiło i przekazało Policji urządzenia jednorazowego użytku o wartości ponad 200 tys. złotych, natomiast maju br. zostało przekazane 65 tys. złotych na zakup 13 psów służbowych. Policyjne psy po odpowiednim przeszkoleniu pomagają policjantom np. przy wyszukiwaniu ładunków wybuchowych, przy znajdowaniu narkotyków czy zwłok ludzkich.

Miłym akcentem dzisiejszej uroczystości była prezentacja jednego z policyjnych psów wyszkolonego do wyszukiwania ładunków wybuchowych.

Źródło:
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*