List Czytelniczki – tworzenie drzewa genealogicznego dla nazwiska Tomala…

Do naszej redakcji napisała Pani Dagmara Kowalczyk, która tworzy drzewo genealogiczne swojej rodziny, a że jej część wywodzi się z i dotyczy nazwiska Tomala, zdecydowaliśmy przez stronę Nowej Wsi pomóc jej w tych poszukiwaniach. Poniżej prezentujemy jej list:

 

Piszę do Waszego czasopisma w sprawie nazwiska Tomala. Tworzę drzewo genealogiczne mojej rodziny i jedna z ważniejszych gałęzi wywodzi się właśnie z Nowej Wsi.

dziadek Józef Antoni Tomala urodził się w w 1944 roku. Miał troje rodzeństwa: najstarszy brat Jan ur. 194 (został wyświęcony w 1966 r.), siostry Rozalia i Maria. Jego rodzicami byli Walenty i Stefania Tomala, a dziadkami Jan i Maria Tomala.

Walenty miał prawdopodobnie brata Stefana, który służył w 6 pułku piechoty legionów. Podejrzewam, że dołączył do 1. Brygady Piłsudskiego, gdy ten przebywał początkiem 1915 roku.

Walenty miał troje braci: Antoniego, Józefa i Jana oraz siostrę Marię.

Niestety nie posiadam więcej informacji, a i nie wszystkie tutaj są w 100% pewne (o Stefanie wspomniał wujek, ale nie wiedział niczego dokładnie, te dane które przedstawiłam znalazłam w internecie).

Pozdrawiam,
Dagmara Kowalczyk

 

Może ktoś z Czytelników byłby w stanie pomóc?

Jeśli macie jakiekolwiek informacje na temat rodziny państwa Tomala, napiszcie do nas na adres nowawies(at)knopfler.pl, a skontaktujemy się w tej sprawie z Panią Dagmarą i w ten sposób pomożemy jej dokończyć drzewo genealogiczne.

Możecie także wpisywać komentarze poniżej. Każdy istotny w tej sprawie zostanie przekazany Pani Dagmarze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*