Liga Obrony Kraju już działa w Nowej Wsi!

18 października 2010 r. utworzone zostało aby móc stowarzyszyć osoby zainteresowane propagowaniem w najbliższej okolicy Artykułu 11 Konstytucji 3-go Maja z 1791 roku przytoczonego w statucie tej organizacji:


„Naród winien jest sobie samemu obronę od napaści i dla przestrzegania całości swojej. Wszyscy przeto obywatele są obrońcami całości i swobód narodowych”.

Zgodnie z tym, co widnieje na stronie internetowej LOK Kęty http://www.lokkety.org/, przepis ten wprowadzany jest w życie przez zabawę, sport, rekreację i współzawodnictwo.

Trochę historii…

Dnia 25 marca 2011 roku podpisana została długoletnia umowa dzierżawy z Spółką Pastwiskową Nowa Wieś na około 20 ha gruntu do celów rekreacyjno-sportowych naprzeciw boiska piłkarskiego w Nowej Wsi 'LKS NIWA’ (koniec ulicy św. Floriana)

Uchwałą 03/09/2011 powołano amatorskie sekcje strzelectwa pneumatycznego oraz paintball a dla osób zainteresowanych szerszym zakresem szkoleń sekcji klubowej Ronin.

W przyszłości LOK Kęty chce sukcesywnie tworzyć sekcje strzelectwa z bocznym i centralnym zapłonem, łucznictwa, ASG, HFT, wspinaczek, braci kurkowej, braci rycerskiej, sportów walk wschodu.

Istnieje także możliwość skorzystania z strzelnicy pneumatycznej podczas dni pogodnych w soboty w godzinach 16-18 oraz w drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godzinach 9-15 z pola paintball z sprzętem własnym lub LOK-owskim wg taryfy zgodnie z uchwałą 02/09/2011.

Grupy zorganizowane lub inne terminy zajęć proszone są uzgadniać to wcześniej drogą telefoniczną: +48 513 194 993 lub e-mail na adres biura LOK Kęty: biuro@lokkety.org

Poniżej znajdziecie zdjęcia ze strzelnicy i pola paintballowego.

Więcej fotografii umieszczonych jest na stronie LOK Kęty w zakładce Galeria:

http://www.lokkety.org/

Przez LOK Kęty utworzone zostało również forum dyskusyjne na które zapraszam – http://lokkety.phorum.pl/

ul. św. Floriana

Strzelnica LOK Kęty

Tarcze na strzelnicy


Teren dzierżawiony przez LOK Kęty w Nowej Wsi przeznaczony na dalszą działalność (fotografie: Marcin Hałat)

Poniżej znajdują się zdjęcia udostępnione przez LOK Kęty z działań sekcji paintballa w Nowej Wsi:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*