Łącznik ul. Sobieskiego i ul. Świętokrzyskiej od dziś otwarty

_DSC0206Dzisiaj (6 listopada 201 r.) w samo południe dokonano otwarcia drogi gminnej, łączącej ulice Sobieskiego i Świętokrzyską w Kętach. Na pierwszych szczęśliwców, którzy przemierzyli co dopiero wybudowany, mierzący prawie 30 metrów odcinek trasy, czekały przydatne każdemu kierowcy gadżety. Wręczali je i jego zastępca Krzysztof Olejak.

Budowa łącznika trwała ponad pięć miesięcy. Prace rozpoczęły się 9 kwietnia a w praktyce zakończyły 2 września. Inwestycja kosztowała 1 26,15 złote a jej generalnym wykonawcą była Eurovia Polska S.A.

_DSC0206

_DSC0197

_DSC0201

Prace, prowadzone na nowo powstałym odcinku, objęły budowę oświetlonej 12 latarniami drogi o bitumicznej wraz z chodnikiem z dopuszczeniem ruchu rowerowego i zjazdami do poszczególnych posesji oraz do „Biedronki”. Przebudowano także skrzyżowanie nowej drogi z ul. Sobieskiego, Zieloną  i Świętokrzyską. W ramach inwestycji wykonano również kanalizację deszczową, przebudowano sieć elektroenergetyczną, teletechniczną i gazową. Konieczna była też wycinka kilku drzew, jak również przebudowa ogrodzeń na prywatnych posesjach. W ramach zakończenia robót wykonano pionowe i poziome oznakowanie drogi.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*