LABORATORIUM W MUZEUM W KĘTACH

Laboratorium_plakatMuzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach muzealnych w ramach nowego projektu „Laboratorium muzealne”.

Pierwsze zajęcia odbędą się  21 lutego br. (niedziela) w godz. 15.00-.30 pt. „Skąd przybyliśmy? Jak odtwarzać historię własnej rodziny – warsztaty genealogiczne”. Warsztaty poprowadzi kustosz naszego muzeum Renata Bożek.

Warsztaty genealogiczne mogą stanowić zachętę do rozpoczęcia poszukiwań informacji o przeszłości i swoich przodkach. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z ważnymi pojęciami z dziedziny genealogii, rodzajami źródeł oraz tajnikami pozyskiwania danych w pracy historyków. Uczestnicy poznają zasady tworzenia imion i nazwisk oraz tworzenia tablic genealogicznych oraz dowiedzą się gdzie szukać danych na temat własnych korzeni rodzinnych.

plakat

Ilość osób ograniczona do 25. w muzeum lub pod nr telefonu 33 845 31 07. Koszt udziału w warsztatach od osoby – 5 zł oraz 3 zł dla emerytów oraz i młodzieży do ukończenia nauki szkolnej. Warsztaty będą się odbywać w muzeum w wybrane niedziele, w godz. 15.00-.30.

Warsztaty są zorganizowane w ramach projektu LABORATORIUM  MUZEALNE, czyli cyklu niedzielnych warsztatów dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać i poznawać różne artystyczne, etnograficzne i historyczne tematy. To aktywne spędzenie czasu z przeszłością, gdzie można własnoręcznie „szlifować” warsztat i poznawać różne techniki pracy pasjonatów przeszłości. Pokażemy jak dbać o pamiątki rodzinne, jak badać rodzinną historię

Pozostałe zajęcia:

13 marca br. – Kęckie „święcone” – warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych. Należy przynieść jajka ugotowane na twardo.

17 kwietnia br. – Kaligrafia, czyli pięknego pisania – warsztaty kaligrafowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*