Kurs językowy w Anglii

sSławomir Dwornik, nauczyciel z 14-letnim stażem, uczący języka angielskiego w Powiatowym Zespole nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, przebywał w dniach 16-29 czerwca 201 r. na szkoleniu metodyczno-językowym pt. „Metodyka w praktyce” w Bournemouth – malowniczej nadmorskiej miejscowości na południu Anglii. Pobyt na kursie możliwy był dzięki dofinansowaniu z projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych”. Projekt realizowany był przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program szkolenia zorganizowanego przez szkołę językową Richard Language College w Bournemouth dał kursantom możliwość kształcenia nie tylko swoich umiejętności językowych, czy zapoznania się z najnowszymi technologiami i metodami nauczania języka angielskiego, ale przede wszystkim pozwolił na „zanurzenie” się w kulturę, zwyczaje i tradycje Wielkiej Brytanii wraz z jej żywym językiem.

s

Obecnie uczniowie nie interesują się idealną, gramatycznie poprawną wymową, lecz językiem codziennym – pełnym skrótów, kolokwializmów i slangu młodzieżowego. Taki język bardzo szybko wychwytują i zapamiętują z oglądanych filmów czy zasłyszanych piosenek. Ponieważ również nie toleruje nudy na zajęciach, od nauczyciela coraz częściej oczekuje się nie tylko jak najlepszej znajomości języka, ale także stosowania skutecznych, nowoczesnych strategii nauczania, oraz umiejętności wykorzystywania filmów, Internetu, czy tekstów piosenek, które z powodzeniem urozmaicają lekcje, dodając im świeżości i nowoczesnego europejskiego wymiaru, a przez to zwiększają zainteresowanie uczniów uczeniem się języków obcych. Po ukończeniu kursu Sławomir Dwornik zdecydowanie wykorzysta nabyte umiejętności i jeszcze bardziej urozmaici swoje zajęcia, a przede wszystkim jego uczniowie będą mogli dostrzec, jak wielką rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języka obcego, zwłaszcza w perspektywie uzyskania pracy w Polsce czy za granicami kraju.

„Dąbrowska” od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania języków obcych. Od września tego jej oferta edukacyjna została poszerzona o  kolejny język – hiszpański. Zajęcia zostały zorganizowane w porozumieniu z Klubem Absolwentów i Przyjaciół Szkoły. Dzięki wysokiej kwocie dofinansowania ze środków stowarzyszenia za symboliczną opłatą będzie uczyła się od podstaw kolejnego języka obcego w wymiarze 2 godz. tygodniowo.

PZ nr 9

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*