Krakowski Pozytyw zwyciężył w finale IV edycji Kęckich Nocy Rockowych

_DSC_0005Krakowski Pozytyw zwyciężył w finale IV edycji Kęckich Nocy Rockowych podczas Kęckiego Pożegnania Lata przed Domem Kultury. Poza tym wyróżniony został Cold Calculated z Oświęcimia. Na koniec finałowych zmagań dla wszystkich wystąpił z akustycznym koncertem Marek Piekarczyk.

Już po raz czwarty rozegrano wielki finał Kęckich Nocy Rockowych. Cykl koncertów zespołów, które wygrały wcześniej swoje bitwy, wypełnił Kęckie Pożegnanie Lata w sobotnie popołudnie przed Domem Kultury. Wcześniej pogoda nieco postraszyła, ale okazało się, że i ona lubi rockowe rytmy. Na scenie zaprezentowało się 8 kapel: Hedonism z Krakowa, Pozytyw z Krakowa, Przystanek Alaska ze Stryszowa, Rowhey z Krakowa, Factory of Blues z Bielska – Białej, Cold Calculated z Oświęcimia, Blu’Ska z Jawiszowic oraz Takavoda z Oświęcimia. Muzyczne popisy oceniało Jury, w którego składzie znaleźli się: jako przewodniczący Marek Piekarczyk, Wojciech Mreńca – skarbnik Gminy Kęty, przyjaciel Kęckich Nocy Rockowych, dyrektor DK Krzysztof Balawender, Piotr Wróbel – autor tekstów, współzałożyciel, gitarzysta, a od 2008 r. także wokalista grupy Akurat, Remigiusz Hadka – dyrektor Ogniska Muzycznego w Kętach, muzyk, oddany przyjaciel Kęckich Nocy Rockowych. Piotr Wojtyczek – pomysłodawca i koordynator KNR oraz Marcin Stypuła z zespołu Death Notice– laureat ubiegłorocznych Kęckich Nocy Rockowych.

Wcześniej w cotygodniowych bitwach muzycznych w lipcowe i sierpniowe piątki wzięło udział w sumie 16 zespołów, poddając się surowej ocenie publiczności. Stawką w muzycznej rywalizacji było nagranie i wydanie płyty.

Celem przeglądu od jego pierwszej edycji jest prezentacja twórczości początkujących wykonawców, konfrontacja twórczości młodych artystów z oceną publiczności oraz jury. Zaproszenie na imprezę od dwóch lat przyjmują kapele ze wszystkich regionów Polski. Do legendy przeszedł już Loko, który do Kęt przyjeżdża aż z Gdańska. O popularności przeglądu świadczyć mogą zespoły, które biorą udział w Kęckich Nocach Rockowych – formacje z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Gdyni.

Źródło:
DK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*