Kradzieże w Kętach i Malcu

W ciągu minionego weekendu aż trzech mieszkańców powiatu oświęcimskiego zostało okradzionych przez kieszonkowców. Poszkodowani stracili portfele, dokumenty oraz pieniądze – łącznie rzeczy warte blisko 3000 zł.

W piątek rano w poczekalni laboratorium analitycznego w Kętach okradziono mieszkańca Malca. Mężczyzna stracił etui z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 130 zł.

Tego samego dnia, na ul. Sienkiewicza w Kętach, wykorzystał chwilową nieuwagę mieszkanki Witkowic. Kiedy kobieta robiła zakupy, kieszonkowiec wyjął z jej torebki portfel z dokumentami oraz banknoty – 680 zł.


Policja radzi:

Pamiętajmy o tym, że może zadziałać wszędzie: w autobusie, sklepie czy na ulicy i tylko od nas samych zależy, czy damy mu szansę ,czy też dobrze pilnując podręcznego mienia, unikniemy przykrości.

Aby zniechęcić złodzieja  w miejscach publicznych należy mieć „na oku” swoje mienie, nie pozostawiać go bez dozoru w miejscach publicznych, należy również zwracać uwagę na podchodzące do nas zbyt blisko. Kobiety podczas zakupów lub podróży autobusem torebkę powinny trzymać z przodu.

Źródło:
Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*