„Kopernik” promuje zdrowie

zaburzeniaPo raz kolejny w „Koperniku” została przeprowadzona akcja promująca zdrowy styl życia pt: „Zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia, otyłość”. Temat ten został przedstawiony młodzieży przez psychologa szkolnego pana Romana Stańczaka podczas prezentacji multimedialnej.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach, otrzymała broszury z opracowaniem tej tematyki przygotowane przez nauczycielki wychowania fizycznego panie: Alicję Jurzak i Ewę Kos.

spotkały się z żywym zainteresowaniem młodzieży.

Akcją zostało objętych 20 uczniów z klas pierwszych w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej oraz uczniowie kończący w tym roku szkołę z klas technikum, liceum ogólnokształcącego i z zasadniczej szkoły zawodowej. były realizowane w okresie dwóch miesięcy (luty, marzec).

Na korytarzu szkolnym została powieszona gazetka dotycząca zaburzeń odżywiania, dzięki czemu większa grupa młodzieży mogła zaznajomić się z tą tematyką.

Organizatorów akcji cieszy duże zainteresowanie uczniów tematem, który realizuje aktualne potrzeby młodych ludzi.

zaburzenia

Źródło:
Dyrekcja PZ nr 10 SME

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*