Kontakt do radnych gminy Kęty UDOSTĘPNIONY na nasz wniosek (AKTUALIZACJA)

Radni_Kęty_2W związku z tym, że radni powinni utrzymywać więź z mieszkańcami, 1 grudnia 2014 r. (po wyborach samorządowych) zwróciliśmy się drogą elektroniczną do Urzędu Gminy Kęty z prośbą o udostępnienie do wiadomości publicznej mieszkańców (i wyborców) czasu i miejsca odbywania dyżurów oraz danych kontaktowych wszystkich kadencji 2014-2018.

Dnia 23 grudnia 2014 r. nadeszła z Kancelarii Urzędu odpowiedź, że 3 nie ustaliło jeszcze terminów odbywania dyżurów dla mieszkańców, a przewodniczący RM w Kętach nie ma jeszcze przydzielonego służbowego telefonu komórkowego. Przekazujemy więc Państwu takie zestawienie danych kontaktowych, jakie na dzień 24 grudnia 2014 r. otrzymaliśmy z urzędu gminy.

Przypomnijmy. We wniosku z dnia 1 grudnia 2014 r. do UG Kęty poprosiliśmy o:

1) czas i miejsce odbywania dyżurów przez każdego z Gminy Kęty dla mieszkańców.
2) dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, strona www, profil facebook, itp.) do każdego z radnych w celu skutecznego skontaktowania się mieszkańców (wyborców) całej gminy z danym radnym.

Składając przedmiotowy wniosek kierowaliśmy się chęcią zacieśnienia więzi pomiędzy mieszkańcami poszczególnych sołectw, gminą i radnymi. Chcemy, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na to, co się dzieje w gminie poprzez właśnie łatwy kontakt ze swoimi radnymi w gminie.

Szerszą argumentację za upublicznieniem kontaktu do radnych przedstawiliśmy we wpisie z dnia 3 grudnia 2014 r. -> Kontakt do radnych Gminy Kęty – maile, telefony, strony www, godziny dyżurów, itp.

Kontakt do radnych gminy Kęty udostępniony na wniosek portalu nowa-wies-kety.pl:

Plik JPG:

Radni_Kęty_1 Radni_Kęty_2Plik PDF (kliknij lupę „+” żeby powiększyć):

Zastanawiającym jest fakt, że w dobie lotów w kosmos, wszechobecnego internetu i obecności Polski w Unii Europejskiej od ponad 10 lat, aż jedna trzecia wybranych przez mieszkańców gminy Kęty radnych nie posiada, nie korzysta, bądź nie ma zamiaru udostępniać do siebie adresu e-mail…

Z racji tego, że udostępniony nam przez UG Kęty plik przeszukiwalny maszynowo (MS EXCEL – .xls) zajmuje ponad 5 MB, zawnioskowaliśmy do UG Kęty, by ta baza udostępniona została dla każdego w formie przeszukiwalnej w BIP Gminy Kęty.

Zapraszamy mieszkańców (wyborców) do jeszcze bliższego kontaktu ze swoim radnym!

AKTUALIZACJA:

Dnia 12 stycznia 2015 roku otrzymaliśmy z UG Kęty maila o treści:

===

Witam uprzejmie

Kompletne, posiadane dane z kontaktami i dyżurami radnych Rady Miejskiej w Ketach (pliki PDF i Excel) zostały opublikowane w BIP w zakładce Rada/Kontakt.

Z poważaniem
Zbigniew Pilarczyk

===

Sprawdziliśmy i dokumenty w pliku PDF oraz EXCEL można pobrać ze strony Urząd Gminy Kęty -> Rada -> Kontakt

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*