Konkurs wiedzy o mieście i gminie Kęty: „Miejsce, w którym żyję…”

konkurs_banerKonkurs wiedzy o naszym mieście, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, został zorganizowany przez Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kęt, Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach oraz Gminną Biblioteką Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach. Patronat medialny nad projektem sprawują: Info Kęty, miesięcznik „Kęczanin” oraz telewizja „TVK HD”.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy o mieście i gminie Kęty, rozwijanie zainteresowań młodzieży dotyczących historii, kultury i walorów turystycznych ziemi kęckiej oraz pogłębienie poczucia tożsamości ze środowiskiem lokalnym.

W konkursie biorą udział wszystkich gimnazjów, których siedziby znajdują się na terenie naszej gminy.

4 lutego odbył się etap szkolny konkursu wiedzy, w wyniku którego wyłoniono trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne gimnazja. 4 marca br. od godz. 10:00 w Powiatowym Zespole nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej walczyć będą między sobą poszczególne ekipy już nie tylko w konkursie wiedzy, ale i w konkursie prezentacji na wybrany temat spośród zaproponowanych w regulaminie.

konkurs_baner

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody ufundowane m.in. przez Gminę Kęty.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*