KONKURS „Opowieści z Doliny Soły”

logodolinasolySerdecznie zapraszamy mieszkańców gmin Chełmek, Oświęcim, i Kęty do udziału w konkursie literackim „Opowieści z Doliny Soły”. 

Celem konkursu jest zachowanie i promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru LGD „Dolina Soły”, a także aktywizacja międzypokoleniowa mieszkańców oraz pobudzenie uczestników konkursu do twórczego myślenia.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie przez uczestników opowiadań będących opisem wspomnień, wydarzeń, autentycznych historii, które dotyczą obszaru LGD „Dolina Soły”. Przedmiotem opowiadań mogą być także podania, legendy, opowieści przekazywane ustnie, nie mające potwierdzenia historycznego.Prace o objętości do 10.000 znaków (ok. 3 strony) należy składać w biurze LGD w terminie od 1 maja do 30 czerwca roku.

Organizatorzy wybiorą 10 prac (w dwóch kategoriach- i do 16 roku życia; młodzież powyżej 16 roku życia i dorośli), które zostaną wydane w formie książkowej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 11 lipca roku, a publikacja ukaże się już we wrześniu 2014 roku!

Źródło:
LGD Dolina Soły

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*