Konkurs literacki „AMBROŻJADA”

Ambrożjada, plakat, 2013 tvGminna Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach ogłasza „AMBROŻJADA” w dwóch kategoriach: 1. Poezja (wiersze od 3 do 5) 2. Proza (1 opowiadanie) oraz w trzech grupach wiekowych: Grupa wiekowa I – dzieci do lat 15, Grupa wiekowa II – młodzież (od 15 do 21 lat), 3.  Grupa wiekowa III – dorośli (powyżej 21 lat). Szczegóły znajdują się na plakatach.

 Z okazji roku Juliana Tuwima sugerujemy utwory literackie inspirowane jego poezją:

  • „Cuda i dziwy” (J.Tuwim) – co niezwykłego wydarzyło się w moim życiu?
  • „Jakie to szczęście, że krew jest czerwona” (J.Tuwim ) – apoteoza życia.
  • „Treść gorejąca” (J.Tuwim) – piękno i ból ludzkich doznań na podstawie naszych doświadczeń.
  1. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie w maszynopisie zestawu 3 wierszy lub 1 opowiadania (w czterech egzemplarzach na papierze w formacie A4) dotychczas niepublikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach.
  2. Jeden autor może nadesłać tylko 1 zestaw prac.
  3. Prace należy opatrzyć godłem i dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą powtórzone godło (pseudonim, a nie w formie graficznej, imię i nazwisko autora, wiek, adres, telefon, e-mail).
  4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji nagrodzonych tekstów bez honorariów, jak również udostępnianie ich w prasie, radiu, telewizji bez konieczności ubiegania się o zgodę autora. Najlepsze prace  będą prezentowane podczas spotkania laureatów w Czytelni Biblioteki.
  5. Prace konkursowe należy dostarczyć do 6 maja 2013 r. na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego, ul. Wł. Reymonta 2, 32-650 Kęty (lub do filii na terenie Gminy Kęty)

6. Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatorów.

7. Prace nie będą odsyłane ani archiwizowane, a dane osobowe autorów będą wykorzystywane zgodnie z obowiązującym przepisami prawa, imiona i nazwiska laureatów zostaną opublikowane na stronie internetowej www.biblioteka.kety.pl oraz w materiałach prasowych dotyczących konkursu.

8. Uroczyste podsumowanie Konkursu oraz wyników odbędzie się w dniach:     6 czerwca 2013r. (grupa wiekowa: dzieci do lat 15) oraz 13 czerwca 2013 r.(grupa wiekowa: młodzież 15 – 21 lat oraz dorośli, pow. 21 lat). Lista osób nominowanych zostanie również ogłoszona na stronie internetowej  www.biblioteka.kety.pl  oraz w innych mediach.

9. Na laureatów konkursu czekają nagrody książkowe i dyplomy.

regulamin Ambrożjada 2013 tv Ambrożjada, plakat, 2013 tv

Źródło:
Gminna Biblioteka Publiczna w

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*