Końcowe odliczanie do turnieju w Kętach czas zacząć!

konferencja (9)6 czerwca 2013 r. w budynku Urzędu Gminy Kęty przeprowadzono konferencję prasową przed inaugurującym turniejem Plaży Open, który odbędzie się w naszym mieście w dniach 13-16 czerwca 2013 r. Spotkanie pozwoliło zapoznać się z informacjami dotyczącymi zaprezentowanymi  przez organizatorów, ale także przedstawicieli władzy oraz sponsorów.

Dlaczego Kęty?
Jako pierwszy głos zabrał Marcin Strządała, który wytłumaczył wybór Kęt jako miejscowości, w której rozpocznie się cykl Plaży Open. Podkreślił, że bez wątpienia jest to miasto, które „siatkówką stoi”, co potwierdza chociażby dobra lokata miejscowego Kęczanina w I lidze siatkówki oraz wiodące miejsce tej dyscypliny sportu w mieście. – Projekt Plaża Open ma to do siebie, że w głównej mierze skierowany jest do mieszkańców, dlatego mam nadzieję, że ta inicjatywa, właśnie w Kętach, się przyjmie – zaznaczył.

Patroni medialni
Temat mediów został poruszony przez byłego reprezentanta Polski w piłce siatkowej, a w projekcie Plaży Open występującego w roli dyrektora sportowego, Marcina Prusa. – Medialność Plaży Open rośnie z roku na rok coraz bardziej. Bardzo chcieliśmy, żeby w tym roku było jeszcze lepiej, stąd współpraca z TVP Sport, Wirtualną Polską czy Polskim Radiem. Są to czynniki, które pozwolą wynieść nasz projekt na jeszcze wyższe tereny i bardzo chcielibyśmy, żeby z biegiem czasu i przy ciągłym rozwoju pojawiało się coraz więcej znanych twarzy.

Wsparcie sponsorów
Nie ulega wątpliwości, że bez wparcia wielu przedsiębiorstw ten projekt nie mógłby się odbyć. Pakiet firm zaprezentował Dyrektor Projektu. Wspomniał między innymi o współpracy z Bankami Spółdzielczymi, do której przyłączył się także kęcki oddział oraz firmą Ice-Mastry: – Sądzę, że będzie to bardzo ciekawy partner ze względu chociażby na wakacyjna atmosferę, słońce, piasek… – Marcin Strządała wyraził także nadzieję na pojawienie się obopólnych korzyści z tejże współpracy. Wymienił także firmy, które już od trzech edycji sprzyjają organizacji Plaży Open i są głównymi sponsorami: zakłady bukmacherskie Fortuna oraz Fortuna Online.  – Naszym sponsorem jest również firma Bielmar, partnerem odzieżowym Hi-Tec, wodę dostarcza nam firma Jurajska. Są to czynniki, które składają się na całą imprezę i bez których nie moglibyśmy tutaj być. Ale szczególnie jest to wielka zasługa samorządów, począwszy od gminy Kęt, a skończywszy na mieście Piła.

Na uwagę zasługuje także pomoc Grupy Kęty przy rozgrywkach Młodej Plaży Open – cyklu turniejów dla młodzieży do lat osiemnastu. – Dzięki przychylności Grupy Kęty będziemy mogli zorganizować turniej ogólnodostępny, bezpłatny, a więc to co sama idea siatkówki plażowej ma w sobie – upowszechnianie sportu zarówno wśród dorosłych jak i wśród młodzieży właśnie.  Mecze będę rozgrywane w całej oprawie wizualnej, tak jak turnieje główne.

O współpracy wypowiedzieli się także przedstawiciele firm. Jako pierwsza głos zabrała Stanisława Zadora, prezes zarządu Baku Spółdzielczego w Kętach, która podkreśliła, że misją Banku jest działanie na rzecz społeczeństwa lokalnego. – Tak samo my uczestniczymy w środowisku. Cieszymy się, że możemy również pomóc ludziom wziąć udział w takim wspaniałym turnieju sportowym. Bank Spółdzielczy przygotował też atrakcje i nagrody, które wzbogacą turniej. – Postaraliśmy się, aby były to rzeczy związane z plażą. Powinny więc być to piłki czapeczki, nesesery, leżaki i zestawy grillowe. W naszym namiocie będą również baloniki i drobne atrakcje. Ponad to Pani Prezes zapewniła, że raczej nikt nie wyjdzie z Plaży Open z pustymi rękami.

Monika Sobczak reprezentująca Grupę Kęty, firmę związaną z siatkówką poprzez chociażby sponsorowanie BKS-u Bielsko-Biała czy pierwszoligowego Kęczanina, wspomniała o tym, jak istotne jest krzewienie zainteresowania sportem wśród dzieci i młodzieży, z którego wynika ich partnerstwo przy organizacji Młodej Plaży. Wyraziła również zadowolenie z rodzącej się symbiozy i nadzieję na cykliczność turnieju w Kętach.

Znane twarze
Poza sponsorami do szerzenia i promowania Plaży Open przyczynia się wiele popularnych osób związanych z siatkarskim światem.  Ambasador turnieju – Grzegorz Fijałek, reprezentant polski, olimpijczyk znany właśnie z plażowego wydania siatkówki.  A ponad to: Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Dominik Witczak czy Robert Szczerbaniuk, który, jak zapewnia Marcin Prus, pojawi się właśnie na turnieju w Kętach. Zaś związane z turniejem to m.in. Agata Sawica, Klaudia Kaczorowska oraz Małgorzata Niemczyk. – Jeżeli dobrze pójdzie spróbujemy rozegrać gwiazd w sobotę o godzinie 12. – poinformował dyrektor sportowy.

Co poza sportowymi atrakcjami?
Oprócz wydarzeń związanych z samymi rozgrywkami, na uwagę zasługują przedsięwzięcia, które będą miały miejsce obok siatkówki plażowej, ale niewątpliwie są również bardzo ważne. – Jest to bardzo fajna inicjatywa nie tylko ze względów sportowych, rekreacyjnych, ale także biorąc pod uwagę mnóstwo innych przekazów, które przy okazji są bardzo mocno emitowane. Myślę o EcoPikniku czy akcjach związanych z krwiodawstwem – podkreślił burmistrz Gminy Kęty, Tomasz Bąk. Skierował także podziękowania do organizatorów oraz zaangażowanych w turniej lokalnych działaczy i urzędników.

A co z piaskiem?
Główny budulec siatkarskich boisk zaprząta myśli Burmistrza. Jak sam wspomniał: – Ja już będę spokojny, jak piasek będzie. Trochę mnie te ilości przerażają. Co ważne, mieszkańcy, po zakończonym turnieju, będą mogli korzystać z powstałych boisk w okresie letnim i wczesnojesiennym. A później zostanie on wykorzystany przez miejscowe spółki na ich przedsięwzięcia.

Źródło:
http://www.plazasiatkowka.pl / fot. Artur Christ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*