Koncert o miłości i tęsknocie – „Wspomnij mnie…”

wspomnijmnieDom Kultury w Kętach zaprasza na piękny koncert o miłości i tęsknocie pt. „Wspomnij mnie…”, który odbędzie się 2.02. o godz. 17.00 na sali widowiskowej. Młodzi i zdolni wykonawcy: Klaudia Karczmarz, Katarzyna Wietrzny i Rafał Cebula zaprezentują teksty Juliana Tuwima zarówno w nowych, jak i znanych już aranżacjach.

Wstęp: 8 zł

Będzie można usłyszeć utwory takich gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak: Hanny Ordonówny, Ewy Demarczyk, Czesława Niemena, Marka Grechuty. Wokalistom będzie akompaniował Michał Kruczalak, a i Michał Piskorek zapewnią oprawę taneczną.

Klaudia Karczmarz – ukończyła Państwową ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Bielsku – Białej oraz Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego w Bielsku – Białej. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 6 lat solistka Teatru Muzycznego „Movimento”. Grała w licznych spektaklach, musicalach, operetkach oraz operach m.in. opera Kserkses, Orfeusz w Piekle, musical Art Factory, Romeo i Julia, Taniec Wampirów, spektakl Sen Nocy Letniej.  Swój głos kształci pod okiem najlepszych specjalistów, a na jej repertuar składają się zarówno songi musicalowe, arie operowe jak i standardy muzyki pop. Koncertowała zarówno w kraju jak i zagranicą (m.in. Czechy, Słowacja, Włochy, Węgry, Wielka Brytania). W 2013r. prowadziła grupę musicalową w Domu Kultury w Kętach, czego efektem był musical S.O.S.

Katarzyna Wietrzny – Absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, ukończyła 2-letnie studio aktorskie przy Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Wielokrotna laureatka Konkursu Interpretacji Bajki i Baśni organizowanego przez Dom Kultury w Kętach, w którym zdobyła m.in. złotą i srebrną maskę od Teatru Groteska z Krakowa. Czterokrotna laureatka konkursu Talenty Małopolski. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej w 2011 roku. Zajęła drugie miejsce w II Dolnośląskim Konkursie Pieśni Artystycznej organizowanym przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Swój głos kształciła pod okiem takich nauczycieli jak: Rafał Kępiński, Bożena Grudzińska-Kubik, a obecnie u Pani Marzenny Wojak we Wrocławiu. Aktorstwa uczyła się od Grzegorza Jurasa, Jadwigi Grygierczyk oraz Małgorzaty Kozłowskiej i wielu innych. Występowała na wielu scenach m.in. w Kętach, Bielsku-Białej, Krakowie- Piwnica Pod Baranami, we Wrocławiu oraz w Wiedniu. Swoją przyszłość wiąże z operą.

Rafał Cebula – ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie był artystycznym animatorem życia kulturalnego i rozrywkowego, student Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 7 lat angażuje się w działający przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach Teatr muzyczny “Movimento”.  W ramach tej działalności występuje w licznych spektaklach i koncertach m. in.: KISS ME KATE na Polsko – Czeskich Zimowych Spotkaniach teatralnych (Musical), Nędza Uszczęśliwiona(Opera), Sen nocy Letniej (Spektakl), w wielu Krakowskich Salonach Poezji.

 wspomnijmnie

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*