Koncert kwartetu smyczkowego AQuartet – 19 kwietnia 2013 r. w kęckim Domu Kultury

aquartetplakat zaprasza na koncert kwartetu smyczkowego AQuartet pt. W 80 minut dookoła świata, który odbędzie się dnia 19 kwietnia 2013 r. o godz. 19.00.

Zespół AQuartet istnieje od początku 2000 roku. Jest to kwartet smyczkowy o składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela. Ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach AQuartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Początek istnienia zespołu wiąże się z teatrem Cogitatur, gdzie między innymi odbył się ich pierwszy koncert autorski pt. AQuartet wieczorową porą z udziałem profesjonalnej pary tanecznej. Istotnym projektem kwartetu były przedstawienia muzyczno – taneczno – poetyckie współtworzone z artystami niemieckimi, inspirowane polską poezją romantyczną. Przedstawienia odbywały się zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Ciekawym przedsięwzięciem był również występ na śląskiej premierze filmu Zemsta wg A. Fredry w reż. A. Wajdy, na której kwartet wykonał utwory muzyki salonowej.

W marcu 2003 roku zespół uczestniczył w Tygodniu polskim, który miał miejsce w instytucie Goetheanum w Dornach, w Szwajcarii. W roku 2003, 2004 i 2005 zespół brał udział w festiwalu kultury skandynawskiej Nordalia. W roku 2005, 2006 i 2007  zespół uświetnił zawody golfowe Volvo Masters Amateur. Muzyka w wykonaniu kwartetu towarzyszyła również wystawie malarstwa Katarzyny Korus. W styczniu 2006 kwartet brał udział w programie radiowym nagranym dla polonijnego Polskiego Radia w Nowym Yorku. Zespół występował na Festiwalu Telemanna w Żarach. Uczestniczył dwukrotnie w dniach muzyki czeskiej. Występował w trakcie Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie. Występował podczas wielu ważnych konferencji jak np. 50 jubileuszowy Kongres Górniczy, Kongres Geologiczny, Kongres Polonii Medycznej i wiele innych.

Podczas koncertu W 80 minut dookoła świata usłyszymy utwory takie jak:

Polonez z filmu Pan Tadeusz (Polska),
J. Strauss Polka galopka (Czechy),
V. Monti Czardasz (Węgry),
J. Strauss Wino, kobieta i śpiew (Austria),
W. Lindemann O sole mio (Włochy),
The Beatles Yesterday (Anglia),
A.C Jobim The girl from Ipanema (Brazylia),
A.L. Webber, Don’t cry for me Argentina (Argentyna),
E. Lecuona, Siboney (rumba) (Kuba),
S. Joplin, The Entertainer (USA),
Abba Money, money (Szwecja) i inne.

aquartetplakat

Klasyka na luzie: AQuartet – W 80 minut dookoła świata, 19.04, godz. 19.00
biletu: 12 zł
kontakt: animator@domkultury.kety.pl, tel. 33 844 86 79

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*