Kolejne dwa punkty dla Kęczanina

IMG_2494Aż pięciu setów potrzeba było żeby rozstrzygnąć mecz rozegrany 9 marca 2013 r. w Poznaniu, pomiędzy UMKS Kęczanin Kęty a UAM Poznań. Chociaż pewni już startu w play-outach poznaniacy dali z siebie wszystko, żeby w ostatnim meczu rozgrywanym u siebie zrobić na kibicach dobre wrażenie, dwa punkty padły łupem gości.

IMG_2494

Pięciosetowy pojedynek rozpoczął się korzystnie dla Kęczanina, który pierwszą partię wygrał pewnie do 18. Kolejna odsłona była bardzo wyrównana, ale gospodarze zdołali odskoczyć rywalom w końcówce i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść (25:20). Była w tym spora zasługa sędziów, których kontrowersyjne decyzje spowodowały niemały ferment, nie tylko na parkiecie, ale też wśród publiczności. Można powiedzieć, że arbitrzy nie mieli najlepszego dnia, bo na ich subiektywne oceny nie wpływało ani przyznawanie się do błędów członków drużyny przeciwnej, ani obecność sędziego głównego (kwalifikatora). Pomimo negatywnej atmosfery, towarzyszącej spotkaniu, siatkarze znad Soły w kolejnej odsłonie zwyciężyli 25:17, aby w następnej „polec” do 22. Tie-break, zakończony wynikiem 13:15, okazał się szczęśliwy dla UMKS-u (pełna relacja na stronie www.sportowe-kety.pl).

IMG_2455

Tak jak przewidywano, najważniejsze podopiecznym Marka Błasiaka i Macieja Gruszki,  decydujące o ich awansie do fazy play-off, przed nimi. Już w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 17. nasi zawodnicy zmierzą się w Kętach z PWSZ Stal Nysa. Drużyna z Nysy aktualnie zajmuje 7 miejsce w tabeli, mając dokładnie taki sam bilans punktów i setów jak UMKS. Stalowcy wyprzedzają naszą drużynę tylko nieznacznie lepszym bilansem „małych” punktów.

IMG_2575

Tekst dzięki uprzejmości portalu www.sportowe-kety.pl

Pełna relacja oraz galerię zdjęć można zobaczyć na stronie: www.sportowe-kety.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*