Kolejne akty wandalizmu w Nowej Wsi – podpalona strzelnica sportowa

W sobotę 12 maja 2012 r. na terenach LOK Kęty przy końcu ul. św. dokonano kolejnych aktów wandalizmu polegających na podpaleniu strzelnicy sportowej. Ogień zniszczył poszczególne jej elementy, na szczęście nie zdołał dotrzeć do głównej części, czyli przechwytywaczy śrutu. Tym razem deszczowa pogoda okazała się sprzymierzeńcem… Zniszczony został również napis „Strzelnica sportowa LOK Kęty”.

Strzelnica sportowa w Nowej Wsi należy do działającego na terenie gminy Kęty Koła LOK. Wspólnymi siłami dorosłych oraz młodzieży powstała strzelnica, na terenie której młodzież pod okiem instruktorów i sędziów odbywa zajęcia strzeleckie i osiąga dobre wyniki. Tydzień wcześniej, dnia br., podczas Igrzysk Doliny Soły odbywały się na jej terenie konkurencje strzeleckie z udziałem dzieci, młodzieży, jak i osób starszych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to, co ma służyć ogółowi mieszkańców, stanowi błahy powód do dokonania zniszczeń. Kolejny raz praca i wysiłek zwłaszcza młodzieży poszła na marne.

Apelujemy do mieszkańców Nowej Wsi o czujność i zwracanie uwagi na podejrzane osoby, które mogą dokonywać zniszczeń, kradzieży, itp.

Nie pozwólmy niszczyć bezkarnie naszego wspólnego dobra, jakim jest i to, co do niego należy oraz służy mieszkańcom i gościom.

Jeśli byliście świadkami tego zdarzenia, bądź macie informacje kto mógł dokonać tego czynu, prosimy o kontakt z Policją tel. 997, Kołem LOK Kęty tel. 513 194 993 / e-mail: biuro@lokkety.org bądź z redakcją portalu Nowej Wsi przez e-mail: redakcja@nowa-wies-kety.pl.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia ze spaloną częścią strzelnicy sportowej.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*