Kolejna wystawa w Galerii Domu Kultury

top_art_08W Galerii Domu Kultury w Kętach można oglądać wystawę malarstwa i grafiki TOP-ART. Ekspozycja prezentuje najciekawsze prace z głównych wystaw z międzyregionalnego Programu „Derby Artystyczne – Śląsk & Małopolska”, jakie odbyły się w drugiej połowie 2014 r. w województwie śląskim i małopolskim. prezentowały prace w dwóch tematach przewodnich: „Kobieta w malarstwie i grafice” oraz „moje miejsce, mój region”.

Wystawa w Domu Kultury prezentuje 6 prac wybranych spośród ok. 350, które uczestniczyły w wystawach głównych w zeszłym roku w Czeladzi i w Krakowie.

Celem międzyregionalnego Programu „Derby Artystyczne” jest integracja sztuki, integracja artystów i odbiorców, prezentacja dorobku twórców z obu regionów. Próba pokazania tego, jak różnorodne są talenty twórców, dzięki którym powstają prace o ciekawych walorach artystycznych i różnorodnej formie wykonawczej. W Derbach wzięło udział w sumie 91 artystów ze Śląska i Małopolski, w tym również z gminy Kęty. Dotąd prace pokazywane były w Chrzanowie i Trzebini. W planach organizatorów znajdują się jeszcze w Łodygowicach i Rybniku.

Wystawę w DK można oglądać do 1 maja 2015 r. Wtedy też zaplanowano finisaż (godz. 17.30) z udziałem części autorów prezentowanych obrazów. W tym dniu również o godz. 19.00 w sali widowiskowej DK wystąpi zespół z koncertem promującym swą najnowszą płytę zatytułowaną „Bob z miasta Dylan”.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*