Kęty. Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów z brzeszczotem w ręku.  Zareagował nastolatek.

KP Kęty poszukujemy właścicieli rowerów (2)Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, dzięki zgłoszeniu nastoletniego, spostrzegawczego mieszkańca Kęt, zatrzymali złodzieja rowerów na gorącym uczynku. Zatrzymany 2 – letni jest podejrzany o trzy kradzieże jednośladów.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia 201 r. około godziny 15.30 gdy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Kęt, której skradziono rower – białą damkę pozostawioną na ul. Jana Kantego w Kętach. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i wszczęli poszukiwania sprawcy. W międzyczasie dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymał kolejne zgłoszenie tym razem od przebywającego na terenie jednego z kościołów młodego mieszkańca Kęt, dotyczące mężczyzny, który jakimś przedmiotem manipuluje przy zabezpieczeniu roweru.

Policjanci w kilka chwil byli już na miejscu gdzie zatrzymali 2 – letniego mieszkańca Kobiernic woj. śląskie, z brzeszczotem w ręku. Obok mężczyzny stała biała damka skradziona mieszkance Kęt, a na ziemi leżała przecięta linka z kłódką stanowiąca zabezpieczenie  roweru.  Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnych aresztów, natomiast zabezpieczony rower został zwrócony właścicielce.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 2 – latek ma związek jeszcze z dwoma innymi kradzieżami rowerów, które sprawca ukrył na terenie Kęt.

Funkcjonariusze odnaleźli je i aktualnie próbują ustalić ich właścicieli,  którzy z różnych względów nie zgłosili kradzieży. Osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoje rowery proszone są o z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje postawa  młodego mieszkańca Kęt gdyż dzięki jego spostrzegawczości i szybkiej reakcji złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Kęty. Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów z brzeszczotem w ręku.  Zareagował nastolatek.

  1. obywatel pisze:

    A O wypuszczeniu wolno dwóch Cyganek jak na kradły jednym ze sklepów to nic nie piszą od taka policja bo Cyganów w kętach się nie tyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*