Kęty – policjanci odzyskali przywłaszczony telefon

nowe_logo_policjaW dniu 24 kwietnia 2014 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Hecznarowic, podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Pod koniec marca 2014 r. mieszkanka Kęt powiadomiła policjantów o zagubieniu telefonu komórkowego marki Alkatel, który najprawdopodobniej został przywłaszczony przez znalazcę. W trakcie czynności policjanci ustalili, że telefon komórkowy posiada mieszkaniec Hecznarowic. Funkcjonariusze udali się więc do jego miejsca zamieszkania gdzie potwierdzili swoje ustalenia i odzyskali telefon. Niestety mężczyzna zamiast zwrócić zachował go dla siebie.

Za przywłaszczenie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponownie przypominamy, że znalezioną cudzą rzecz należy zwrócić, a kupując telefon „z drugiej ręki” sprawdzić, czy nie jest kradziony. Osoba, która znalazła telefon, tak jak każdą inną rzecz, zobowiązana jest do zwrócenia go właścicielowi lub oddania do Biura Rzeczy Znalezionych, które mieści się przy Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu. Zwrócenie komórki to nie problem ponieważ wystarczy zadzwonić na jeden z numerów zapisanych w tzw. kontaktach i ustalić, do kogo należał.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Kęty – policjanci odzyskali przywłaszczony telefon

  1. Jimmy pisze:

    Teraz nawet za znalezienie telefonu możesz dostać więcej jak za pedofilie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*