Kęty – nietrzeźwi uczniowie na szkolnej lekcji

nowe_logo_policjaW dniu 20 marca 2014 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przejęli z rąk nauczycieli dwóch nieletnich będących pod wpływem alkoholu. Fakt nietrzeźwości i 17 – latka wyszedł na jaw dzięki reakcji nauczycieli, którzy zauważyli, że uczniowie przyszli na lekcje pod wpływem alkoholu. Natychmiast powiadomili rodziców i Policję.

Nieletni trafili do kęckiego komisariatu Policji gdzie po przeprowadzeniu czynności zostali oddani pod opiekę rodziców. O zdarzeniu policjanci są zobowiązani zawiadomić również Wydział  Rodzinny i Nieletnich.

Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili również, że w postaci piw został zakupiony przez uczniów w jednym ze sklepów na terenie Kęt. Z konsekwencjami  musi się więc również liczyć sprzedawca, który wbrew zakazowi sprzedał alkohol osobom niepełnoletnim.

Sprzedawcom przypominamy: Zgodnie z art. 43 pkt. 1, Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:  kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie.

Ponadto w przypadku nieprzestrzegania określonych w ustawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych, a w szczególności: sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw, właścicielowi sklepu lub lokalu może zostać  cofnięte  zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Źródło:
KPP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Kęty – nietrzeźwi uczniowie na szkolnej lekcji

  1. Ja pisze:

    W jakiej szkole to się działo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*