Kęty bogate w obwodnice

Kęty - obwodnica schematPrzed paroma dniami na łamach „Gazety Krakowskiej” oraz na facebookowym profilu portalu ‚ w gminie Kęty’ pojawiła się bardzo dobra informacja dla wielu mieszkańców Małopolski – na terenie naszego województwa już w najbliższym czasie wybudowanych zostanie sporo obwodnic. Zadaniem tych arterii będzie odciążenie dotychczas bardzo zatłoczonych centrów takich miast, jak Zator, Oświęcim czy Kęty.

Na liście planowanych inwestycji drogowych, którą przedstawił ostatnio Urząd Marszałkowski, znalazły się w sumie 24 miejscowości. mają powstać za sprawą programu strategicznego „Transport i komunikacja” i przy udziale unijnych dotacji.

Kęcka obwodnica (a dokładniej rzecz ujmując: obwodnica zachodnia Kęt – etap II odcinek północno-zachodni) póki co znajduje się w fazie projektowej. Wiadomo, że rzeczony odcinek stanowić będzie kontynuację trasy wykonanej w 2012 w ramach I etapu budowy i połączy końcowy punkt fragmentu obwodnicy leżącej przy ul. Spacerowej z drogą wojewódzką nr 948 na rondzie przy ul. Mickiewicza. Długość projektowanego odcinka ma wynieść 2,7 km.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowy wiadukt kolejowy i rondo na skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego. Budowa trasy wiąże się także z rozbudową ul. Młodzieży Polskiej oraz włączeniem dróg innych kategorii: ul. Zielonej, ul. Świętokrzyskiej, ul. Klasztornej, ul. Słowackiego, ul. Staszica czy ul. Zacisze wraz z końcowym połączeniem z rondem znajdującym się na drodze wojewódzkiej nr 948.

Kęty - obwodnica schemat

Co ważne, na wzór już istniejącego fragmenty obwodnicy, na całej długości nowego odcinka powstaną ciągi pieszo-rowerowe oraz serwisowe położone wzdłuż terenów niezabudowanych na obszarze rozciągającym się od ul. Klasztornej w kierunku północnym.

Zakończenie wszystkich prac projektowo-kosztorysowych i uzyskanie decyzji ZRID zezwalającej na realizację inwestycji drogowej planowane jest na najpóźniej I kwartał 2014 r.

oprac. Barbara Kuźma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*