Kęckie Senioralia

_DSC_0777II Kęckie Senioralia zakończyły akademicki 2014/2015 działającego przy Domu Kultury Uniwersytetu w Kętach. Impreza była okazją do podsumowania czwartego roku funkcjonowania UTW.

Wśród gości tegorocznych Senioraliów znaleźli się m.in. burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar wraz z zastępcami: Rafałem Ficoniem i Marcinem Śliwą, dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Biblioznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, który sprawuje opiekę nad kęckim UTW oraz reprezentanci instytucji, które na co współpracując z UTW. Na wstępie znalazł się czas na podziękowania dla najbardziej aktywnych słuchaczy Uniwersytetu, którzy m.in. reprezentowali UTW oraz Kęty podczas VII Olimpiady UTW w Łazach, czy też na turniejach taroka. Do najbardziej zaangażowanych w działalność UTW w zakończonym roku akademickim należeli: Marian Dudek, Stanisława Oskiero, Kazimiera Szłapa, Jerzy Kolasa, Andrzej Mróz oraz Marek Wągiel.

Specjalnie dla uczestników Senioraliów wystąpiła Grupa Teatralna Antrakt, która po raz drugi zaprezentowała na scenie DK sztukę według scenariusza Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę”. Warto podkreślić, że autor zaproszony przez aktorów znalazł się wśród publiczności.

Później na scenie DK zapanowała doskonała zabawa. Wystąpiły m.in. zespoły z zaprzyjaźnionych UTW z Chrzanowa i Oświęcimia, a także grupa tai-chi UTW w Kętach. Poza tym krótką gimnastykę dla wszystkich widzów poprowadził słuchacz UTW Marek Kolasa.

Wydarzeniom na scenie towarzyszyła okolicznościowa wystawa w holu Domu Kultury prezentująca efekty działalności artystycznej słuchaczy kęckiego UTW. Można było również spróbować swych sił w warsztatach linorytu, bibułkarstwa i malowania na szkle.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*