Kęcki Rynek zapachniał wiosną i wielkanocnymi przysmakami

image00420 marca r., mimo pogody nie zwiastującej wiosny, na kęckim Rynku odbył się organizowany przez kęcki Dom Kultury Jarmark Wielkanocny pełen świątecznych przysmaków i ręcznie przygotowanych dekoracji. Uczestnicy mogli posłuchać energetycznych, wiosennych piosenek oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych i konkursach.
Na scenie zaprezentował się dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty” działający w Domu Kultury w Kętach, a w Przeglądzie Piosenki Wiosennej udział wzięły dzieci i z Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” w Malcu, ZSG nr 2 w Kętach, ZSP w Witkowicach, ZSP nr 3 w Kętach, ZSG nr 1 w Kętach, SPWP nr 8 w Kętach, ZSP w Bulowicach, PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach. Dzieci mogły brać udział w konkursach z nagrodami oraz szukać na terenie Rynku zagadek ukrytych przez wielkanocnego zajączka. Interesującą atrakcją była także sympatyczna oślica Maja, którą można było pogłaskać. Dużą popularnością cieszył się także żurek, który można było bezpłatnie degustować. W malowanie pisanek włączyli się w Kętach Marek Nycz, Radna Mirosława Nycz, Młodzieżowa Rada Miejska, policjanci. Warsztaty artystyczne zorganizowane zostały przez dzieci i opiekunów Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach. W Jarmarku Wielkanocnym uczestniczyli także Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar oraz jego I Zastępca Rafał Ficoń.

image008Specjalne podziękowania kierujemy do:

sponsorów:
Piekarni Piskorek oraz Fermy Kur w Bulowicach, którzy zaopatrzyli nas w produkty do żurku
Producenta Figurek Czekoladowych COSMO Sp. z o. o. z Kobiernic – fundatora upominków

współorganizatorów:
Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Malcu, które przygotowały degustację żurku
dzieci i pedagogów z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach prowadzących warsztaty artystyczne.

ZDJĘCIA:

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*