Kęcki Kopernik rozpoczął realizację drugiego projektu praktyk zawodowych w Portugalii.

DSC04877Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zakończył rekrutację uczniów klas III technikum kształcących się w zawodzie technik kucharz do udziału w projekcie praktyk zawodowych w Portugalii.

Projekt „Bliżej europejskiego rynku pracy – staże w Portugalii”, wyjazdy uczniów na praktyki w latach 2014, 2015 dzięki staraniom szkoły jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” całkowita przyznana na realizację projektu kwota dofinansowania to 83 352 euro. W ramach pozyskanych funduszy Kęcki we współpracy z Portugalskim Partnerem zrealizuje praktyki w Lizbonie i jej okolicach.

Uczestnikami projektu będzie 33 uczniów klas III technikum, kształcących się w zawodach technik kucharz (17 uczniów), technik informatyk (16 uczniów). Odbędą oni 4 tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach mających swoje siedziby w Lizbonie i jej najbliższych okolicach.

 Uczniowie wezmą udział w przygotowaniu pedagogicznym, kulturowym i językowym, które będzie przebiegało dwuetapowo: przed wyjazdem zostanie zorganizowane przez szkołę, a w czasie pobytu w Portugalii rolę organizatora przejmie partner przyjmujący. Potencjalni pracodawcy wymagają od uczniów dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności posługiwania się językiem zawodowym. W czasie praktyk zagranicznych uczniowie dostaną możliwość dostosowania swego doświadczenia do oczekiwań rynku pracy.

Wyjazd na staż do Portugalii to nie tylko możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego; w czasie wolnym uczniowie poznają kulturę i obyczaje tego pięknego kraju. Zwiedzają Lizbonę, jej zabytki i atrakcyjne turystycznie miejsca. Wizyta w Cascais daje uczestnikom niezapomnianą możliwość zobaczenia Oceanu Atlantyckiego. Zabytki wpisanej na listę UNESCO Sintry na długo pozostają w pamięci zwiedzających.

To już drugi projekt praktyk zawodowych w Portugalii realizowany przez szkołę przy wsparciu funduszu unijnych. „Bliżej europejskiego rynku pracy – staże w Portugalii” wyjazdy uczniów na praktyki w latach 2013, 2014 dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Pozyskana w ramach projektu kwota 401 186, 83 zł przeznaczona jest na wyjazdy w latach 2013, 2014 42 uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk i technik elektronik.

Źródło:
Dyrekcja Powiatowego Zespołu Nr 10
Szkół Mechaniczno- Elektrycznych
im. M. Kopernika w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*