Kęcki „Kopernik” przeciąga Smoka przez Wisłę w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji

_002126 stycznia r. 60 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie uczestniczyło w Krakowie w sztafecie, podczas której przez Wisłę pod Wawelem przeciągano figurę smoka. Imprezę po raz siódmy zorganizował Krakowski Klub Morsów „Kaloryfer”.

W tym roku szkolnym opiekunom Samorządu Uczniowskiego pani Ilonie Kuli i Pani Monice Kasperczyk z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w udało się nawiązać współpracę z członkami tego klubu.

Dzięki temu uczniowie PZ Nr10 SME wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji  imprezy „Przeciągnij Smoka przez Wisłę” i promować realizowany przez nas już po raz trzeci Projekt „ Podaruj innym Drugie Życie” w ramach kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”.

Nasze działania w tym Projekcie wsparł Krakowski Klub Morsów „Kaloryfer”.

Smoka pomagały przeciągać opiekunki Projektu: Monika Kasperczyk, Krystyna Kwaśniak oraz uczennice szkoły: Iwona Chwierut, Anna Kołodziejczyk, Monika Kadłubicka.

Nie wystraszyła nas długo oczekiwana zima. Pomimo niskiej temperatury, jedyne – 12°C,  z wielkim zapałem rozdawałyśmy oświadczenia woli zgromadzonym na krakowskim  rynku  Morsom, którzy przybyli z różnych zakątków Polski, jak również mieszkańcom i gościom odwiedzającym to piękne miasto.

Udokumentowałyśmy to robiąc pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza a następnie w asyście Policji przemaszerowałyśmy wraz z dużą grupą Morsów ulicami Krakowa na Bulwary Wiślane pod Wawelem.

Tam odbyła się cała impreza,  podczas której rozdałyśmy 1820 deklaracji  świadomej zgody człowieka na to, by po jego śmierci pobrać organy do przeszczepu.

Źródło:
PZ nr 10 | http://www.kaloryfer.eu/node/4584

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*