Kęcki Jarmark Wielkanocny 22 marca 2015 r.

miniatura-jarmark-wielkanocnyJuż za kilkanaście Rynek rozkwitnie i wypełni się kolorowymi kramami i straganami. W pierwszych promieniach wiosny, tydzień przed Niedzielą Palmową, w mieście św. Jana Kantego odbędzie się Jarmark Wielkanocny.

Podczas imprezy swoją bogatą ofertę zaprezentują lokalni rękodzielnicy i artyści, którzy z najróżniejszego tworzywa potrafią wyczarować przepiękne kompozycje dekoracyjne, stroiki i bibeloty. To właśnie dzięki takim akcentom w łatwy i szybki sposób każdy może wprowadzić do swego domu wielkanocną atmosferę!

Pośród wystawionych przedmiotów nie zabraknie palm, koszyczków, haftowanych lub zrobionych na szydełku serwet i obrusów, wielkanocnych baranków, zajączków, kurczaczków oraz precjozów wykonanych z wielobarwnej bibuły. Podczas jarmarku zakupić będzie można również różnego typu pisanki – wydmuszki lub jajka zrobione z włóczki, drewna czy też innych, trwałych materiałów.

Swoje kramy otworzą także specjaliści od przysmaków. Tradycyjne, swojskie wędliny, góralskie serki, chałwa – któż się nie skusi? Ogromnego wsparcia naszej małej gastronomii udzielą również Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bielan, Bulowic i Witkowic oraz Spółdzielnia Socjalna Kętucky. Możemy więc liczyć na wyjątkowo smaczny poczęstunek!

Przedświąteczne, wiosenne przesilenie pomogą nam uczcić także ZSG nr 1 w Kętach, ZSG w , ZSP w Podlesiu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach. Atrakcyjne niespodzianki gwarantowane!

miniatura-jarmark-wielkanocny

Nie może zabraknąć i Ciebie! 22 marca zapraszamy na Rynek!

Źródło:
Barbara Kuźma / UG

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*