Kęcki dealer odpowie za co najmniej 50 czynów, udzielał narkotyki nieletnim

nowe_logo_policjaW dniu 13 lutego 2014 roku w Kętach w ręce policjantów wpadł 19 – letni mieszkaniec Kęt, podejrzany o udzielanie środków odurzających nieletnim. Mężczyzna na swoim koncie ma co najmniej 50 czynów.

W trakcie czynności związanych z przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej policjanci z kęckiego komisariatu Policji natrafili na informację dotyczącą młodego mieszkańca Kęt zajmującego się rozprowadzaniem narkotyków wśród młodzieży.  Policjanci skrupulatnie zebrali dowody potwierdzające ich wcześniejsze ustalenia  i w dniu 13 lutego 2014 roku zatrzymaniem 19 – latka zakończyli jego nielegalny proceder.

Do tej pory funkcjonariusze ustalili dane czterech nieletnich mieszkańców powiatów oświęcimskiego oraz  bielskiego, którym w ciągu ostatnich kilku miesięcy dealer udzielił  środków odurzających w postaci marihuany ponad 50 razy, jednakże policjanci prowadzący czynności spodziewają się, że liczba zarzutów znacznie wzrośnie.

W związku z tym, że zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich zażywanie środków odurzających tak samo jak spożywanie alkoholu przez niepełnoletnie jest przejawem demoralizacji, do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich zostaną  przesłane materiały w sprawie nieletnich, którzy zakupili narkotyki.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*