Kampania „Drugie Życie” w Nowej Wsi i Czańcu

IMGP1000W niedzielę 10 marca 2013 r. w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi gościli z Technikum im. Kopernika w Kętach i projektu „Podaruj innym Drugie Życie”. Dzięki współpracy z ks. Proboszczem Edwardem Kobiesą i ks. Mieczysławem Pielą na mszach św. zamiast kazania przygotowano projekcję filmu „Żywy dawca nerki”.

IMGP1000

Film dotyczył przeszczepów rodzinnych. Wystąpili w nim m.in. znany bokser Przemysław Saleta z rodziną oraz państwo Szumerowie z Osieka. Po mszy przed kościołem uczestnicy kampanii „Drugie Życie” rozdawali oświadczenia woli i mogli porozmawiać z rodziną Szumerów, w której oboje oddali swoje nerki chorym córkom.

SAM_3705

W tym samym czasie w parafii św. Bartłomieja w Czańcu, inna grupa uczestników projektu z opiekunem po mszach św. także promowała idee transplantacji, rozdając zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepów. W sumie w obu parafiach udało się rozdać 2191 oświadczeń woli.

SAM_3694
projektu I. Kula. M. Widlarz, K. Kwaśniak

Źródło:
Dyrekcja Powiatowego Zespołu nr 10
Szkół Mechaniczno- Elektrycznych
im. M. Kopernika w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*