Jarmark Świętojański w Kętach – ZDJĘCIA

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z wczorajszego Jarmarku Świętojańskiego na Rynku w Kętach.

zainaugurowała Msza św. za łaski i opiekę św. Jana Kantego odprawiona w kościele pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Następnie na płycie kęckiego Rynku prezentowane były liczne pokazy i związane ze średniowiecznym rzemieślnictwem, jak również koncerty i widowiska o charakterze historycznym. Wzniesiony został także kompleksowy obóz średniowieczny – pojawiły się osady, fortyfikacje obronne, a także kuźnie, zielarnie czy hafciarnie. Swe podwoje otworzył również warsztat powroźnika, garncarza i tkacza, a o dobry humor wszystkich zgromadzonych zadbali kuglarze, którzy żonglując, chodząc po linie i bijąc w bębny zaproszą do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także warsztatów tańca dawnego oraz prezentacji strojów średniowiecznych i pokazów walk rozlicznych drużyn najemnych. Pieczę nad oprawą muzyczną podczas jarmarku sprawował zespół muzyki dawnej „Jar”.

Dodatkową atrakcją było bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Następnie w muzealnej sali wystaw czasowych (piętro) odbyła się prezentacja gry planszowej „Wśród zbójników i rycerzy Księstw Oświęcimskiego i Zatorskiego” przygotowanej przez pracowników Muzeum w Wadowicach przy współpracy z Muzeum w i Muzeum Zamkiem w Oświęcimiu. osadzona została w realiach XV-wiecznych Księstw Oświęcimskiego i Zatorskiego i zawierała elementy gry przygodowej oraz ekonomicznej.

Pokarm nie tylko dla duszy, ale i ciała zapewnili z kolei wystawiający podczas jarmarku swoje staropolskie jadło restauratorzy. Podniebienia odwiedzających jarmark ucieszyły tradycyjnie przygotowane mięsiwa i ryby, serki na a także rozgrzewające napitki – wina, piwa i miody.

Podczas Święta Miasta każdy chętny mógł również skorzystać z bogatej oferty rękodzielników i zakupić wykonane przez nich kunsztowne, wyjątkowe ozdoby oraz sprzęty.

(oprac. na podst. UG Kęty)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Jarmark Świętojański w Kętach – ZDJĘCIA

  1. Melwa pisze:

    Super było, warto w takim czymś uczestniczyć! Zatem mieszkańcy Nowej Wsi bierzmy udział w takich imprezach w końcu to dla nas jest robione!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*