Jak to dawniej bywało w czasie Wielkanocy

Wielkanoc.80Zapraszamy na kolejne , które odbędzie się we wtorek 24 marca r. o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych kęckiego Muzeum. Osiemdziesiąte już spotkanie pt. „Zwyczaje i obrzędy związane z okresem Wielkiej Nocy i okolicy: poprowadzi etnolog Pani Alicja Skrudlik-Pilch.

Święta Wielkanocne to dla chrześcijan największe święto upamiętniające Zmartwychwstanie Pańskie. W tradycji ludowej i regionalnej funkcjonowała oraz funkcjonuje bogata obrzędowość. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się jak wyglądały przygotowania i świętowanie w przeszłości, co znajdowało się na wielkanocnym stole, jakie zwyczaje zaniknęły a jakie uległy zmianom. Jak i komu zadawano „Boże rany” w Wielki Piątek , co oznaczało „topienie Judasza” i co wspólnego miało z „ceremonią wieszania żuru”. Odpowiedzi na twe pytania oraz wiele innych będzie można uzyskać podczas spotkania.

Wstęp jak zawsze wolny.

Miejsce: Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, Rynek 16, Kęty

Wielkanoc.80

Źródło:
Muzeum

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*