J. W. Mortus w akcji odbijania zakładnika (ZDJĘCIA)

_DSC_726130 grudnia 2013 r. na terenie w Nowej Wsi należącym do LOK-u odbyły się ćwiczenia grupy Mortus mające na celu przygotować sekcję do pokazu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wadowicach.

Na potrzeby pokazu zostały przygotowane trzy scenariusze mające na celu przybliżyć widzom sytuacje, których doświadczają polscy żołnierze podczas służby.

W pierwszej sytuacji oddział dokonuje rutynowej kontroli pojazdu na posterunku Check Point gdzie dochodzi do postrzelenia jednego z żołnierzy przez przestępcę, który kierował pojazdem. Po chwili sytuacja zostaje opanowana.

Drugi jest bardziej dynamiczny, oddział podjeżdża wanem do samochodu gdzie dokonuje się transakcja nielegalnego zakupu broni chemicznej. Gdy wan się zatrzymuje, wyskakuje z niego oddział szturmowy używając granatów hukowych i dymnych dezorientują złych typów. Wybicie szyb pozwala szybko otworzyć zamknięte drzwi i wyciągnąć delikwentów, którzy zostają zapakowani na pakę wana i odjeżdżają wraz z operatorami.

Ostatnia scena to odbijanie zakładnika z rąk uzbrojonego napastnika.

Pokaz odbędzie się 12 stycznia 2013 r. na terenie przygotowanym przez WOŚP w Wadowicach. Serdecznie zapraszamy do zobaczenia J.W. Mortus w akcji.

Dawid Grygierczyk

Zdjęcia z przeprowadzonego ćwiczenia grupy wykonał A. Shaggy Photography

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*