IV wizyta dzieci z Bielan na orliku w Nowej Wsi

15 września nowowiejski orlik gościł  po raz czwarty „mocną grupę pod..odblaskiem” z Bielan w składzie: 47 dzieciaków (w tym 14 pierwszoklasistów), ich opiekunowie: nauczyciele, Państwo Renata i Henryk Bertolin oraz Pani Zofia Gabryś i Pan Macieja Kolasa.

 

Nie bez powodu napisałem: „pod odblaskiem”, bo cała wyprawa do Nowej Wsi była elementem lokalnej promocji idei konkursu „Odblaskowa Szkoła” do którego szkoła w Bielanach przystępuje. Na obiektach orlika część dzieciaków bawiła się grając w siatkówkę lub rzucając piłkę do kosza, a część  -zdecydowanie większa! – uczestniczyła w zajęciach piłkarskich zorganizowanych przez trenera-animatora orlika (ze względu na liczbę chętnych mini-treningi przeprowadzono w dwóch grupach: osobno dla „maluchów”, osobno dla „starszaków”).Zwieńczeniem futbolowych zmagań  wszystkich małych zawodników była seria meczy rozgrywanych między nimi w wybranych, siedmioosobowych składach. Warto powiedzieć, że chyba po raz pierwszy, łagodna, jesienna aura okazała się być w pełni łaskawa dla bielańskich „imprezowiczów” (w dotychczasowych edycjach było z tym – delikatnie mówiąc – r ó ż n i e; sportowym harcom towarzyszył zazwyczaj.. albo afrykański żar albo deszcz i przejmujące zimno). Niesprzyjające warunki nigdy  jednak nie sprawiały problemu małym twardzielom z Bielan i z każdych orlikowych „szkół przetrwania” zajęć wychodzili zwycięsko: zmęczeni, zziajani, spoceni lub mokrzy, ale zawsze ..zadowoleni. Patrząc na twarze dzieciaków po tej wizycie można powiedzieć, że tak samo było i tym razem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*