Inwestycje drogowe w gminie Kęty

Na terenie Kęt trwają intensywne prace drogowo-budowlane. Są one związane przede wszystkim z budową kolejnego etapu zachodniej obwodnicy Kęt – od ul. Żwirki i Wigury do ul. Spacerowej. Odcinek ten będzie kończył realizację pierwszego etapu obwodnicy. Umowny termin zakończenia prac przypada na koniec listopada. Następnie rozpocznie się procedura związana  z oddaniem drogi do użytkowania. Wykonawcą robót jest firma SKANSKA S.A.

 

Aktualnie na nowej obwodnicy prowadzone są prace związane z wykonaniem warstw podbudowy z kruszywa, układaniem krawężników oraz budową oświetlenia ulicznego. Ponadto została wykonana przebudowa sieci gazowej, sanitarnej i deszczowej w ul. Legionów. Prace asfaltowe na obwodnicy – jeżeli nie wystąpią wcześniej żadne przeciwwskazania – przewidziane są na sierpień. W międzyczasie na bieżąco będą kontynuowane prace brukarskie, zakładanie zieleni, wykonanie elementów docelowej organizacji ruchu oraz inne roboty wykończeniowe.

Koszt przeprowadzanych prac wyniesie ok. 5 mln zł. Przypominamy, że Gmina Kęty w 2012 roku otrzymała również na to zadanie dofinansowanie w kwocie 1 mln zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych  – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Obecnie trwają również prace przy przebudowie al. Wojska Polskiego w Kętach. W ramach nich zostanie gruntownie przebudowany odcinek drogi o długości 737 metrów – od ul. Kościuszki do mostu na potoku Młynówka Czaniecka. Efektem wykonanych robót będzie nowa droga o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6,0 m z jednostronnym chodnikiem o szerokości 2,0 m od strony południowej, natomiast po drugiej stronie jezdni zostanie wykonana opaska o szerokości 0,5 m. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec bieżącego roku. Zadanie jest współfinansowane po połowie ze środków Powiatu Oświęcimskiego oraz Gminy Kęty.

Rozpoczęto także prace budowlano-remontowe na ulicach Słowackiego i Czajki w Kętach. Ul. Słowackiego zostanie wyremontowana na odcinku drogi gminnej od skrzyżowania w rejonie posesji nr 21 do oczyszczalni ścieków (700 mb). W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz pobocza drogi.

Remont ulicy Czajki planowany jest na długości 420 metrów, na odcinku biegnącym przez las. W ramach zadania – oprócz nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej – zostanie wykonane umocnienie rowów ściekami betonowymi, co pozwoli zabezpieczyć drogę przed spływającą wodą.

Obie drogi remontowane są w ramach usuwania skutków powodzi z 2010 r., gdzie koszt robót budowlanych finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu państwa. Planowany termin zakończenia robót budowlanych został ustalony na 25 lipca br.

Na początku tygodnia ruszyły z kolei roboty, związane z remontem chodnika przy ul. Sobieskiego w Kętach. Zakres przewidziany do realizacji w bieżącym roku – odcinek od ul. Kleparz do posesji nr 43 po stronie południowej – jest kontynuacją zadania z roku 2011. W ramach prac wyremontowany zostanie 148-metrowy odcinek z wykonaniem nowej nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Prace mają się zakończyć do 31 lipca. Koszt remontu to ponad 46 tys. złotych.

 


Źródło:
UG Kęty/Wydział Promocji i Rozwoju

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inwestycje, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Inwestycje drogowe w gminie Kęty

  1. xoxo pisze:

    Zamiast ulicą św. Floriana niech lepiej się zajmą oczyszczaniem Soły do której rowami melioracyjnymi spuszczane są odpady ( plastiki z fabryki , właśnie tam dojeżdżają te tiry) zagrażające i zdrowiem ryb, a następnie i ludzi , kapiącym się w sezonie letnim a nawet i zagrozenie ze spozycia ryb , które wcześniej połknęły te granulaty plastikowe. Proponuje mieszkańcom tej okolicy wezwać „zielonych” oni spokojnie przyjadą nawet z końca Polski. Tylko ludzie przestańcie się bać , bo prędzej czy później ucierpi wasze zdrowie , z wdychanych oparów.

  2. dariusz pisze:

    A ja jestem ciekaw kiedy zacznie sie remont na ulicy Sw.Floriana, ktora jest w najgorszym stanie, auta wrecz tam skaczą. A ta ulica jest bardzo ruchliwa, tym szybciej powinni ja zrobic, ze co chwile wyjezdzaja i przyjalezdzaja tam tiry do firmy obok delikatesow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*