Integracyjne Mikołajki dla Dzieci Niepełnosprawnych – Kęty 2015 (ZDJĘCIA)

DSC06207Integracyjne Mikołajki dla Dzieci Niepełnosprawnych – Kęty 2015 już za nami. Ta wspaniała, bardzo udana i wesoła impreza odbyła się 7 grudnia 2015 r.

Organizatorzy Fundacja Kukuryku, Kręgielnia Kulawy Koń i współorganizator Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu zaprosili ponad 115 osób z całego powiatu, w tym wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Oświęcimiu, Szkoły Życia przy Parafii NSPJ w Kętach, PŚDS w Kętach, członków Stowarzyszenia Jeden Drugiemu z Kęt, a także podopiecznych Fundacji Kukuryku. Nad całością patronat objął Burmistrz Kęty Pan Krzysztof Klęczar.

Mikołajki rozpoczęły się uroczystym powitaniem uczestników i zaproszonych gości. Następnie obejrzano program artystyczny, na który składały się występy jasełkowe dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach.

Kontynuacją zabawy było wspólne układanie integracyjnych puzzli, które miały za zadanie rozwój więzi społecznych, przybliżenie tematu niepełnosprawności najmłodszym uczestnikom Mikołajek. Bohaterami układanki były postaci – grupa przyjaciół, wśród których znalazły się również dzieci z niepełnosprawnością. Przedstawienie pozytywnych wzorców zachowań, ukazanie, że dzieci niepełnosprawne mają takie same potrzeby zabawy w grupie, marzenia, zainteresowania co ich pełnosprawni rówieśnicy to główne przesłanie tego dnia.

Następnie uczestnicy udali się na pyszny poczęstunek. Na stołach królowały oczywiście słodycze ale nie zabrakło też gorącego posiłku, dającego siłę do dalszej zabawy.
Kiedy wszyscy zajęci byli pałaszowaniem łakoci dźwięk dzwonka oznajmił przybycie długo oczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja.
W tym roku mikołaj była bardzo szczodry i wraz z pomocnikami przygotował mnóstwo podarunków. Każdy z uczestników otrzymał świąteczną paczkę oraz mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Radości i szczęściu nie było końca. Gdy jedni czekali w długiej kolejce aby móc przytulić się do Św. Mikołaja, inni wraz z wolontariuszami Fundacji Kukuryku tańczyli do muzyki DJ Sławka.

Takie wyjątkowe spotkania upewniają nas o potrzebie ich organizowania. Pozwalają nam na lepszy kontakt z dziećmi i wymianę doświadczeń wśród rodziców i opiekunów.

W imieniu dzieci i ich rodzin serdecznie dziękujemy za wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym:

Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu
Burmistrzowi Kety Panu Krzysztofowi Klęczarowi
Zarządowi Dzielnicy Stare Miasto w Kętach
Sponsorowi Firmie Rehabion Plus

Darczyńcom:
Firmie Al-Bo
Czanieckie Makarony
Sklepowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu „Rehabilitant”
Firmie Maspex Sp. z o.o.
Aksam Sp. z o.o.
Aprila Gabinet Stomatologiczny
Grafion Artykuły Papiernicze
Sużyw Sp. z o.o. Salon Kawy i Wina
Firmie Oloplast
Spółdzielni Usług i Produkcji Kęt-Rol
Firmie Beskid Media
Adamus Skład Budowlano-Opałowy
Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Skiba
P.W. „SPOMET” Sp.j. Bielsko – Biała
Państwu Góreckim
Partnerom lokalnym:
PŚDS w Kętach
Towarzystwu Miłośników Kęt
i wszystkim wolontariuszom a w szczególności Pani Renacie Safernie, Pani Grażynie Lomosik-Gemzie.
Dziękujemy Siostrze Dyrektor i dzieciom z Publicznego Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach za wspaniały występ.

Dziękujemy za objecie Patronatem medialnym Telewizji Kraków, InfoKęty, Nowej Wsi w gminie Kęty.

Fotorelacja:

Więcej zdjęć możecie Państwo zobaczyć na stronie: http://kukuryku.org.pl/integracyjne-mikolajki-w-ketach/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*