III Rajd Rowerowy i Zawody Siłaczy za nami…

p6080416_t2W słoneczny taty, 23 czerwca 2013 r. spotkaliśmy się przy OSiR w Kętach aby rozpocząć III Rodzinny Rajd Rowerowy Gminy Kęty oraz Zawody Siłaczy.

Na starcie rajdu pojawiło się niespełna 300-tu uczestników rajdu, o godzinie 10:10 wystartowaliśmy prowadzeni przez Policję udaliśmy się w kierunku Nowej Wsi ulicą Klasztorną i Staszica. W Nowej Wsi przejechaliśmy przez skrzyżowanie w stronę Malca, gdzie na stadionie odbył się postój oraz rozdano uczestnikom lody oraz napoje. Po około godzinnym postoju, w trakcie którego można było podziwiać polsko-słowackie zawody strażackie. Po wyruszeniu udaliśmy się w stronę Witkowic a następnie ulicą Czajki dojechaliśmy do ronda na obwodnicy oraz Aleją Jana Pawła II i ulicą Jana Kantego dojechaliśmy do Rynku i potem ulicą Świętokrzyską do stadionu.

Na mecie rajdu odetchnęliśmy oraz uczestnicy mogli spróbować grochówki oraz bigosu, a następnie przeprowadziliśmy konkursy sprawnościowe, po których dzieci wraz z tatusiami i uśmiechem na twarzy odebrali nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególności rodzinom które stawiają na zdrowe spędzanie czasu w gronie rodzinnym.

Jednocześnie na tereny przybywali strong mani oraz kibice a także muzyczny IceBreakers z Krakowa, który umilał nam kibicowanie siłaczom.

Po emocjonujących zmaganiach zwycięzcą zawodów został Wojciech Żabiński (57 pkt.), który w Kętach wygrał po raz trzeci. Bez przesady można uznać Pana Wojciecha za króla strongmenów w Gminie Kęty. Oceniając tegoroczne zawody można jednak zauważyć, że jego pozycja lidera jest zagrożona. Rośnie mu młody konkurent, który z każdym rokiem jest coraz mocniejszy. To gwarancja, że przyszłoroczne zawody będą jeszcze bardziej emocjonujące.

Miejsce drugie zajął Tomasz Wójcik (53 pkt.), trzecie miejsce na podium wywalczył Grzegorz Szetyński (44 pkt.).

Wyniki zawodów:

I miejsce – Wojciech Żabiński

II miejsce – Tomasz Wójcik

III miejsce – Grzegorz Szetyński

IV miejsce ex aequo – Jacek Górkiewicz oraz Arkadiusz Drzewiecki

V miejsce – Kamil Bączek

VI miejsce – Marcin Sadowski

VII miejsce – Kamil Olbrzymek

VIII miejsce – Ryszard Szymański

IX miejsce – Adam Kieszka

Zarząd stowarzyszenia bardzo dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Dziękujemy Sponsorom – firmom:

Delfin Market, , OBSESSIVE,  Alumetal, Grupa Kęty, Aksam, Makarony Czanieckie, KEBAB Fred, Ice Mastry, Wranglery, Torpedo Bike, Marten Sp.z o.o., Piwnica Rycerska, Kocierz Hotel & SPA, Biuro Rachunkowe Ewa Cury, Szkoła jazdy SKRZYDŁA, Fitness Club Kęty Rynek 17, partnerom TVK HD oraz Portal Nowa Wieś w gminie Kęty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i proszę pamiętać o nas w przyszłym roku:

Galeria zdjęć nr 1 | Galeria zdjęć nr 2

Materiał zrealizowany przez TVK HD:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=ujvW6Yjm8PA”]

Źródło:
Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI – mig21.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*